Narnia – nová základná škola v Pezinku

Marec 2013 / Prečítané 3178 krát

   Od 1. septembra 2013 otvára svoje brány v Pezinku pobočka renomovanej základnej školy Narnia z Bratislavy. Pobočka sídli v priestoroch SOŠ na Komenského ulici a svoju prevádzku začne s triedami 1. až 5. ročníka. Pokým zápis do 1. ročníka prebehol vo februári, do tried 2. až 5. ročníka môžu stále prestúpiť žiaci navštevujúci dnes niektorú z tried 1. stupňa základnej školy.
   Narnia je čarovnou krajinou leva Aslana. V príbehov napísaných spisovateľom C. S. Lewisom do nej prichádzajú detskí hrdinovia. Cez dobrodružstvá, ktoré v nej zažijú, sa učia žiť v skutočnom svete. Škola Narnia je dnes podobným miestom, kde deti baví učiť sa a pripravovať sa na život.
   Narnia v Pezinku bude prvou neštátnou školou v regióne a chce priniesť všetko to, prečo je dnes známa a vyhľadávaná v Bratislave:
- inovatívnych pedagógov a metódy,
- prostredie prijatia pre všetky deti,
- kvalitné vzdelanie zamerané na skutočné potreby života,
- výborný program v oblasti anglického jazyka,
- zázemie učiacej sa komunity žiakov, rodičov a učiteľov s rodinnou atmosférou a kvalitnou a otvorenou komunikáciou,
- orientáciu na kresťanské hodnoty a ich aplikáciu do života.

   V nasledujúcich rokoch sa pobočka postupne dobuduje na plnoorganizovanú školu s 1. – 9. ročníkom. Všetky informácie o vznikajúcej škole nájdete na webovej stránke www.narniapk.sk . Na nej si môžete overiť, či Narnia je vhodnou školou pre vás a vaše dieťa.

 

PaedDr. Roman Baranovič, koordinátor práce prípravného tímu CZŠ Narnia

 


Ohodnoťte článok: