Streľba s dvoma obeťami otriasla Pezinkom

Marec 2013 / Prečítané 1113 krát

   Priam tragickým možno nazvať ranný incident, ktorý sa odohral 25. februára na Rázusovej ulici v Pezinku. Pondelkové ráno poznačila smrť dvoch ľudí, ktorých telá ostali bezvládne ležať rovno oproti amfiteátru. Približne o siedmej hodine tu 56-ročný muž z okresu Senica zastrelil 46-ročnú Pezinčanku a následne obrátil zbraň aj proti sebe. Prípad vyšetrovala polícia Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave ako obzvlášť závažný zločin vraždy.
   Smutné je, že podobné udalosti v našej spoločnosti už dlho nie sú ojedinelými javmi. Pravidelne o nich informujú médiá, ale podobnú tragédiu si ľudia uvedomia až vo chvíli, keď sa odohrá priamo v ich blízkosti.
   Varovnými signálmi sú napríklad aj ďalšie dva prípady násilného konania, ktoré zaevidovalo Okresné riaditeľstvo PZ v Pezinku začiatkom marca 2013. V prvom z nich 37-ročný Pezinčan neoprávnene vnikol do jedného z bytov na Zumberskej ulici a vyhrážal sa smrťou svojej bývalej manželke a matke dvoch detí. Tá naňho v obave o život podala trestné oznámenie. Druhý prípad sa stal 4. marca. Išlo o 58-ročného muža, ktorý sa v jednom z pezinských rodinných domov pohádal so svojou rovnako starou manželkou a následne sa jej vyhrážal so zbraňou. Žena z domu ušla. Obaja násilníci skončili v policajných celách s návrhmi na väzobné stíhanie.
   Aj takéto prípady však svedčia o tom, že násilie nie je len v televízii, ale pre mnohých je súčasťou možno aj každodenného života. Dôležité je neignorovať ho a konať skôr, ako sa skončí tragicky.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: