Nie je škôlka ako škôlka...

Marec 2013 / Prečítané 1512 krát

   Som matkou takmer 5 ročného syna, ktorý začal v septembri 2012 navštevovať materskú školu na Vajanského ulici 16 v Pezinku.
   Keď som zvažovala výber predškolského zariadenia, dala som si tú námahu a kontaktovala matky , ktoré už deti v materských školách mali. Skúsenosti sú na nezaplatenie.
   Náš syn pôvodne navštevoval súkromnú škôlku, s ktorou sme boli spokojní i napriek vysokým mesačným nákladom. Postupne však do nej pribúdali deti mladších ročníkov a ubúdali vekovo príbuzné s naším synom. Nastalo obdobie, keď sa staršie deti museli prispôsobovať mladším. Staršie deti mali menej priestoru na duševný a fyzický rozvoj, nehovoriac o vysokej fluktuácii pedagogického personálu.
   Dnes je v škôlke, ktorej zriaďovateľom je mesto a som nadmieru spokojná. Je v kolektíve detí, ktoré sú mu vekovo rovné. Vzdelávací systém je rokmi osvedčený a personál škôlky má bohatú pedagogickú prax.
   Najväčším bonusom našej škôlky je však zanietenosť pedagógov a riaditeľky škôlky na športových a kultúrnych aktivitách. Neviem, či je v Pezinku ešte škôlka, kde by deti počas školského roka absolvovali toľko aktivít ako tie naše.
   Syn sa každý týždeň teší na judo, tenis, anglický jazyk , a prvá jeho otázka po zobudení je:
„Mami, aký mám dnes krúžok?“ Ak mu odpoviem, že dnes nič nemá, tak je smutný.
   Deti v našej škôlke navštevujú i hudobno-tanečný krúžok, ktorý so svojím programom aktívne vystupuje i na podujatiach mesta Pezinok.
    Od septembra 2012 náš syn už absolvoval kurzy organizované škôlkou a to: plavecký, korčuliarsky a lyžiarsky. Cena za tieto krúžky je veľmi prijateľná a deti sa na tieto kurzy tešia. Stačí zabezpečiť dieťaťu výstroj (napr. požičovňa) a o všetko ostatné je postarané.
   Nechcem v tomto článku vymenovať všetky aktivity, kto je však zvedavý a chce byť informovaný, všetko nájde na internetovej stránke našej škôlky: www.msvajanskeho.sk
   Dôvodom, prečo tento článok píšem, je poďakovanie riaditeľke našej škôlky Mgr. Jane Luzovej a jej kolegyniam, ktoré robia pre naše deti okrem bežnej platenej práce i veľkú nadprácu a neočakávajú za ňu žiadne benefity. Mrznú s deťmi na zimnom štadióne, na lyžiarskom svahu. Obúvajú ich do neforemných topánok, sušia im hlavy po plávaní a robia kompletný servis ako mamy.
   Prajem im, aby ich entuziazmus robiť pre deti maximum neopustil a nenechali sa odradiť závistlivými a uštipačnými poznámkami neprajníkov. Najväčšou odmenou je pre nich úsmev a spokojnosť našich detí a ich rodičov. Ďakujem.

 

Ing. Mária Kolimárová

 


Ohodnoťte článok: