Ako naladiť TV Pezinok – DVB-T 41. kanál

Marec 2013 / Prečítané 1774 krát

   DVB-T signál TV PEZINOK sa dá naladiť automaticky alebo funkciou manuálne ladenie v televízore resp. na settop-boxe - kanál 41. Spolu s TV PEZINOK tam nájdete aj program TV LUX.
   Pri novších televízoroch, ktoré už majú v sebe zabudovaný digitálny tuner, stačí pripojiť rôznu, aj izbovú anténu. Anténu treba zapojiť na zadnom paneli televízora do vstupu anténa.
   Pri starších televízoroch je nutný settop-box s DVB-T anténou (cena settop-boxu je cca 20 Eur, anténa cca 15 Eur). Settop-box treba pripojiť káblom scart k televízoru. Anténu treba pripojiť na zadnom paneli settop-boxu do vstupu anténa.
   Vstupným signálom musí byť DVB-T anténa (nie prístroj na príjem cez satelit alebo káblového operátora!) Ovládačom treba v televízore automaticky alebo manuálne vyhľadať TV stanice vysielajúce terestriálnym DVB-T.
   Ak budete vyhľadávať manuálne iba TV PEZINOK - kanál 41 má frekvenciu 634 MHz.
   Pre anténu treba nájsť miesto, kde bude bezproblémový príjem. Ak doma naladíte prostredníctvom DVB-T nejakú digitálnu TV stanicu z ponuky, mali by ste naladiť aj TV PEZINOK.
   V prípade problémov nás kontaktujte na tvpezinok@stonline.sk  alebo 0905 848 443.
   TV PEZINOK od svojho vzniku v roku 1998 vysiela v káblových rozvodoch UPC. Vysiela aj prostredníctvom káblového operátora SWAN. Okrem týchto káblových operátorov a DVB-T kanála 41 môžete sledovať live streamingové vysielanie aj na stránke www.tvpezinok.sk .

 

Peter Bittner, konateľ – riaditeľ , TV PEZINOK, s.r.o.

 


Ohodnoťte článok: