Ján JANUŠÍK druhý na ME v halovom veslovaní

Február 2013 / Prečítané 1025 krát
   10. ročník Majstrovstiev Európy v halovom veslovaní na veslárskych trenažéroch Concept2 sa konal predošlý víkend 26.-27. januára 2013 v aule gymnázia Theodora Heussa v nemeckom meste Essen-Ket-twig. Majstrovstiev Európy sa celkom zúčastnilo 19 krajín a takmer 1000 pretekárov a 109 profesionálnych klubov len z Nemecka. Po prvýkrát v dejinách sa na takýchto majstrovstvách zúčastnila aj výprava z Pezinka v zložení Ján JANUŠÍK (ZŠ Fándlyho), Šimon SADLOŇ (ZŠ Kupeckého) a Adam ČÍŽ (Gymnázium), a to pod prísnym dohľadom trénera a organizátora PhDr. Vladimíra GÁBU.
   Druhé miesto Jána JANUŠÍKA považujeme za obrovský úspech na takom veľkom podujatí a v takej veľkej konkurencii profesionálnych veslárskych klubov Európy.
   Dosiahnutý úžasný výsledok Jána JANUŠÍKA bol zdramatizovaný pokazením prvého štartu, čo pripisujeme nervozite a pocitu zodpovednosti reprezentovať Pezinok a zároveň Slovensko na tak veľkom podujatí ako sú Majstrovstvá Európy. Druhý štart bol oneskorený z dôvodu možnosti diskvalifikácie, a tak bolo čo doháňať.
   Ako nováčik športového odvetvia Indoor Rowing (Jazda na trenažéri Concept2), sme v silnej konkurencii vzbudili pozornosť a uznanie súperov, napriek tomu, že s halovým veslovaním sme začali v polovici januára 2010 a len ako „Krúžok pri Základnej škole Fándlyho Pezinok “ .
   Taktiež treba spomenúť druhé miesto Jána JANUŠÍKA na VIII. ročníku verejnej halovej regaty na veslárskych trenažéroch „ O pohár Sĺňavy “ a 3. kolo Českého pohára v Piešťanoch ako aj druhé miesto na medzinárodných majstrovstvách Rakúska vo Viedni.
   Vďaka za možnosť účasti na ME patrí p. riaditeľovi Základnej školy Fándlyho Milanovi JANOGOVI a p. Ľubomírovi ŠÚŠOLOVI ako aj členom LIONS clubu Pezinok a LIONS clubu Istropolis Bratislava, ktorí nám pomohli celú akciu finančne a organizačne zabezpečiť.
 
PhDr. Vladimír GÁBA
 

Ohodnoťte článok: