Ples farnosti „Kána Galilejská“

Február 2013 / Prečítané 1022 krát
   Fašiangy sa skončili a s nimi aj plesy v našom meste. V minulých rokov akoby sa s nimi roztrhlo vrece (každý rok 6 až 7) a tohto roku iba tri?
   Jedinečný a benefičný Farský ples. Už 19 rokov ho bez prerušenia organizuje farský úrad Pezinok s FFF. A nebolo tomu inak ani tento rok – 8. februára v Dome kultúry. Stretli sme sa mladí, dospelí i tí skôr narodení, vytrvalci i noví návštevníci, jedným slovom my, čo sa radi zabavíme v spoločnosti slušných, rozumných, podnikavých ľudí, chápajúcich svoje poslanie pre spoločnosť. Z miest ako sú: Bratislava, Malacky, Stupava, Senica, Piešťany, Trnava, Modra, Senec a zo všetkých obcí Bratislavského kraja a mesta Pezinok spolu 551 osôb.
   Hovorím o benefícii. Totiž každoročne celý zisk organizátor venuje na opravu nášho farského kostola Nanebovzatia Panny Márie. Tento rok sme z plesu odovzdali na tento účel sumu 937,10 €. Do tanca a na počúvanie výborne hrali: DH Cajlané, hudobná skupina Milkivej a Bukasový masív. Ples otvorili Bratislavské mažoretky TINA. Nechýbala ani tradičná bohatá plesová tombola.
   Treba poďakovať všetkým zúčastneným, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o túto „Kánu Galilejskú“ u nás v meste. Všetkým sponzorom a najmä mestu Pezinok a Pezinskému kultúrnemu centru, médiám TV Pezinok, Pezinčan, Pezinsko, www.podujatie.sk. Najväčšia vďaka patrí však nášmu priateľovi FFF. Tak čo na to poviete? Nestálo by za to, aby ste to na budúci rok prežili s nami?
 
19-násobný návštevník Plesu farnosti v Pezinku
 

Ohodnoťte článok: