Živenu čakajú zmeny

Február 2013 / Prečítané 1627 krát
   Predsedníčka Ústredia Živeny Ing. Zora Breierová, ktorá prevzala funkciu po Hane Zelinovej sa rozhodla pre svoj vek a zdravotný stav odstúpiť z funkcie. Na valnom zhromaždení, ktoré sa uskutoční v tomto roku v Martine, sa rozhodne, či prevezme post predsedníčky pani Magda Vášáryová, alebo Veronika Šikulová, ktorá je z Modry a pracuje v Malokarpatskej knižnici v Pezinku.
   K zmenám dochádza aj v Mestskej organizácii Živeny v Pezinku, nakoľko záujem o spojenie do spoločnej organizácie prejavili ženy z Únie žien. Cieľom je zachovať tradície Živeny a ďalej rozvíjať možnosti dnešných žien, ale aj pripomínať si zásluhy a významné činy našich predchodkýň.
   Živena bola vždy apolitickou neziskovou organizáciou a aj v súčasnosti pôsobíme iba z vlastných príspevkov. Na stretnutia si pozývame vedcov, literátov, historikov a iných zaujímavých
ľudí, ktorí nás obohacujú o poznatky a skúsenosti. Živena mala vždy veľmi blízko k literatúre a kultúre vôbec a je to tak dodnes.
   Stretnutie Živeny sa uskutoční dňa 28. 2. 2013 o 17.00 h v Zborovom dome na Potočnej ul. Do našich radov radi prijmeme ženy aj mužov, čl.5€ (informácie A. Strapáková ,033 6901 304 MsÚ)
 
Alžbeta Strapáková
 

Ohodnoťte článok: