TV PEZINOK vysiela digitálne na kanáli 41

Február 2013 / Prečítané 1549 krát
   O novinkách v TV PEZINOK sme sa porozprávali s riaditeľom tohto média Petrom Bittnerom. V rozhovore nám prezradil viac o začatí digitálneho vysielania TV PEZINOK.

   Február 2013 je pre mňa ďalším novým začiatkom TV PEZINOK. Od tohto mesiaca vysielame prostredníctvom DVB-T vysielača na kanáli 41. Hlavným cieľom tohto projektu bolo zabezpečiť možnosť sledovania programu TV PEZINOK čo najväčšiemu počtu obyvateľov    Pezinka a okolia.
   Prechod na digitálne vysielanie nie je jednoduchý z hľadiska legislatívneho a ani z hľadiska technického. Najväčšou časovou prekážkou pri nás ako malej lokálnej televízii bol dlhodobý proces medzinárodnej koordinácie zo strany telekomunikačných úradov Rakúska a Maďarska. Svoje lehoty mala takisto aj verejná súťaž na realizáciu digitálneho vysielača.
   Zo strany TV PEZINOK ako aj PMS, s.r.o. (prevádzkovateľ DVB-T vysielača) a jej riaditeľa Ing. Juraja Pátka sme vyvinuli maximálne úsilie na čo najskorší štart. Koniec koncov, bolo to hlavne v našom záujme, prinášať vysielanie čo najväčšiemu počtu divákov. Prechod na DVB-T bol možný vďaka rozhodnutiu vedenia mesta a poslancov, ktorí odsúhlasili túto investíciu na zvýšenie informovanosti občanov. 

l TV PEZINOK pôsobí už dlhší čas, dá sa bilancovať?
  Bilancovanie je možno na mieste, avšak v takej dynamickej práci ako je naša, je naň
málokedy čas. A hlavne, na hodnotenie našej práce sú najpovolanejší naši diváci a ich záujem o naše vysielanie.
   Ak by som mal v skratke zhrnúť tých takmer 15 rokov, tak náš slogan UVIDÍTE, ŽE SA UVIDÍTE – hovorí za všetko. Spolu s tímom sa snažíme o vytvorenie domácej televízie pre obyvateľov tohto regiónu. Boli sme a sme pri všetkom dôležitom, čo sa v našom meste udialo. Za tie roky sa podarilo vytvoriť rozsiahly archív. Relácie mapujú aktuálne dianie v meste, nechýbajú ani nezostrihané záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, profily zaujímavých osobností... Televízia bola partnerom množstva podujatí, snažíme sa o prepojenie všetkých sektorov. Za svoju tvorbu sme získali množstvo ocenení na rôznych festivaloch... Toľko v skratke, namiesto bilancovania sa však radšej pozerám dopredu...

l Plány do budúcnosti?
   Máme pripravené novinky v programe, o ktorých budeme priebežne informovať. Budeme sa snažiť osloviť aj obyvateľov okolitých miest a obcí v regióne. Dôležitou formou informovania, z hľadiska rýchlosti podania informácie, je naša webstránka www.tvpezinok.sk. Na nej nájdete denne najaktuálnejšie informácie, archív relácie Týždeň, či trh práce v okrese Pezinok... Okrem toho môžete sledovať live streamingové vysielanie. TV PEZINOK a jej správy nájdete samozrejme aj na facebooku.
   DVB-T signál TV PEZINOK sa dá naladiť automaticky alebo funkciou manuálne ladenie v televízore resp. na settop-boxe – kanál 41. Spolu s TV PEZINOK tam nájdete aj program TV LUX.
   TV PEZINOK od svojho vzniku v roku 1998 vysiela v káblových rozvodoch UPC. Vysiela aj prostredníctvom káblového operátora SWAN – (v sieti NET CORE v Pezinku a Slovenskom Grobe). Okrem týchto káblových operátorov môžete sledovať live streamingové vysielanie aj na stránke
www.tvpezi-nok.sk.
   Toto vysielanie je dostupné aj v mobilných zariadeniach iPhone, iPad, Android.
 
(r)

Ohodnoťte článok: