Polícia pátra po páchateľovi

Február 2013 / Prečítané 1025 krát
   Polícia pátra po páchateľovi, ktorý 30. 1. 2013 popoludní podvodným konaním obral 88-ročnú ženu o sumu 4.000,-€.
   Páchateľ oslovil 88-ročnú pani najskôr telefonicky, pričom sa jej predstavil ako jej vnuk, uviedol že stojí v banke v rade a potrebuje si od nej ešte požičať 4000 € na kúpu auta. Ihneď po tomto telefonáte prišiel páchateľ za ženou na miesto jej trvalého bydliska, kde sa jej predstavil ako najlepší kamarát jej vnuka s tým, že prišiel po peniaze, o ktoré ju požiadal cez telefón jej vnuk. 88-ročná pani páchateľovi uverila a vydala mu sumu 4000 €. Páchateľ následne z Krížnej ulice v Bratislave odišiel na doposiaľ neznámom motorovom vozidle čiernej farby smerom na Trnavské mýto. Poverený príslušník už začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu. Po páchateľovi intenzívne pátrame. Ide o muža vo veku približne 40 rokov. (viď. identikit páchateľa)
   KR PZ v Bratislave opäť vyzýva predovšetkým starších ľudí k zvýšenej ostražitosti a upozorňuje ich, aby nedôverovali neznámym osobám a nepožičiavali im pre akékoľvek dôvody peniaze.
   Na to, aby ste sa nestali podobnou obeťou, vám odporúčame:
- v prípade, že vás takto osloví neznámy človek a predstaví sa vám ako kamarát či kamarátka vášho vnuka či vnučky, prípadne iného člena rodiny, jeho totožnosť si preverte. Spýtajte sa rodiny, či neznámeho človeka s takýmto úmyslom za vami skutočne poslali.
- ďalšou dôležitou radou je, aby ste nerozprávali cudzím ľuďom o svojich majetkových pomeroch a taktiež nerozprávali ani o rodinných príslušníkoch a pomeroch vo svojej rodine.
 

Ohodnoťte článok: