Plesať sa dá aj bez alkoholu

Február 2013 / Prečítané 1553 krát
   Vedeli by ste si predstaviť život bez alkoholu? Mnohí by sme asi bez premýšľania odpovedali kladne. A vedeli by ste si predstaviť ples bez alkoholu? Tu by sa nejeden z nás už zamyslel.
   Členovia Alfa klubu Pezinok takýto ples abstinentov, ktorý sa konal 2. februára, zorganizovali a zúčastnilo sa ho 180 ľudí. Prevažná väčšina boli abstinenti z celého Slovenska (Senec, Trnava, Malacko-Levársky klub, Piešťany, Levice, Prievidza, Medzilaborce, Omšenie, Oravská Jasenica, Brezová pod Bradlom, Myjava, JAS Klub Bratislava), a ďalej ľudia, ktorí závislým od alkoholu pomohli k abstinencii – primári, lekári, zdravotné sestry.
   Tohto plesu, ktorý sa konal vo veľkej sále Domu kultúry sa zúčastnil aj primátor Mesta Pezinok Mgr. Oliver Solga. Treba spomenúť, že Mesto Pezinok je v tomto smere ústretové a rôznymi formami podporuje aktivity v boji proti závislostiam. Či už preventívnymi akciami na školách, spoluprácou s inými organizáciami alebo i poskytnutím priestoru, ako je to v prípade Alfa klubu Pezinok, ktorého členovia sa schádzajú v DSS na Hrnčiarskej ulici.
   Program ktorý trval do 03.00 h hosťom spestrilo vystúpenie tanečného páru z KST Petan. Pezinský Alfa klub ďakuje mestu Pezinok za dlhoročnú podporu ich činnosti a taktiež pánovi Emanuelovi Nogovi, ktorý prispel na občerstvenie.
   PS: Dá sa plesať aj bez alkoholu a nemusíme byť hneď abstinenti. Alebo nie?
 
 
(pb

Ohodnoťte článok: