Mesiac knihy v Malokarpatskej knižnici

Február 2013 / Prečítané 1570 krát
   Marec ako mesiac knihy je v knižnici už tradične obdobím plným zaujímavých podujatí pre detí, mládež aj dospelých. Do jednotlivých oddelení pribudne veľa najnovších kníh a návštevníci majú možnosť výhodne si zakúpiť staršie tituly na burze kníh. Burza prebieha na chodbách knižnice celoročne, ale v marci opäť pripravíme výhodnejšiu cenovú ponuku.
   Mesiac knihy otvorí stretnutie so spisovateľom a publicistom Gustávom Murínom, ktorý je známy tým, že píše o podsvetí, mafiánoch a momentálne často skloňovanej „gorile“. Stretnutie sa uskutoční 7.3. o 17.00 hod. v čitárni knižnice.
   V oddelení pre deti bude počas celého mesiaca prebiehať projekt s názvom Čo sa tají v čaji, so žiakmi pezinských základných škôl, Hodiny informačnej výchovy, Kým školský zvonček zazvoní a Literárno-výtvarná súťaž na aktuálnu tému mesiaca: „Knižka je moja kamarátka“. Slávnostné vyhodnotenie 1. ročníka Veľkej pezinskej fotosúťaže sa uskutoční v oddelení pre deti 13.3. o 10.00 hod.
   Súčasťou marca je celoslovenské podujatie, ktorého cieľom je zviditeľniť knižnice a ich prácu, TÝŽDEŇ SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC, s mottom: „ Knižnice pre všetkých “ .
Jeho 14. ročník sa tento rok uskutoční v dňoch od 18. do 24. 3. Na tento týždeň knižnica pripraví rozmanité podujatia, aktivity, vyhodnotenia a sprievodné akcie, medzi ktoré patrí obľúbená amnestia upomienok a zápis detí do 15 rokov zdarma.
   V pondelok (18. 3) o 13.30 hod. sa knižnica spolu s 5 bratislavskými knižnicami zapojí do projektu Jarný maratón s knihou. Deti privítajú spisovateľku Toňu Revajovú a budú sa rozprávať o jej knihe Johanka v Zapadáčiku.
   V utorok (19. 3) o17.00 hod. po tretíkrát navštívi našu knižnicu „známy otec“ Jozef Banáš, ktorý predstaví svoje neprehliadnuteľné diela a svoj hudobný talent.
   V stredu (20. 3) o 10.00 hod. bude v oddelení pre deti slávnostne vyhodnotená celoročná Literárno-výtvarná súťaž za rok 2012. V ten istý deň sa v čitárni stretnú študenti OA v Pezinku s pezinským historikom Petrom Wittgrúberom. Stretnutie pod názvom Cyril a Metod na Kamennej bráne sa uskutoční k 1150. výročiu príchodu Cyrila a Metóda na naše územie.
   Vo štvrtok (21. 3.) o 10.00 hod. budú deti besedovať so spisovateľkou Petrou Nagyovou – Džerengovou o jej detskej knihe Klára a jej mátohy.
Týždeň zakončí v piatok
(22. 3) o 10.00 hod. hudobník a spisovateľ Braňo Jobus, ktorý originálnou formou predstaví knihu Komisár Mrodge.
   Viac informácii o podujatiach alebo prípadných zmenách na stránkach www.kniznicapezinok.sk  , alebo na www.facebook.sk/kniznicapezinok .
   Tešíme sa na vašu účasť na našich podujatiach.
 
Mgr. Michaela Féderová
 

Ohodnoťte článok: