Deň otvorených dverí na ZŠ Na Bielenisku

Február 2013 / Prečítané 1322 krát
    ZŠ Na bielenisku otvorila svoje brány pre verejnosť aj v tomto školskom roku, a to v sobotu, 19. januára 2013 v popoludňajších hodinách. Presne v tento deň sa priestory ZŠ zaplnili rodičmi a budúcimi prváčikmi, ktorí sa ako správne zvedavé deti smelo pustili do ich prieskumu.
   Postupne za sprievodu pedagógov nazreli do tried žiakov prvého i druhého stupňa, do tried nadaných žiakov, do oddelení ŠKD, do relaxačného kútika, do žiackej šatne hýriacej farbami, do zborovne, ale aj do počítačovej miestnosti. v ktorej prebieha výučba informatiky. Ďalšiu zastávku na dobrodružnej ceste „Bieleniskom“ predstavovala novotou voňajúca jedáleň, ale i novučičká telocvičňa, či posilňovňa. Návštevníci sa mali možnosť pozrieť aj na to, ako „hravo“ prebieha výučba anglického jazyka v druhom ročníku či porovnať písanie na klasickej tabuli s písaním na interaktívnej. Predposlednou zastávkou bola voliéra s andulkami, o ktoré sa vzorne starajú žiaci vyšších ročníkov.
   Odmenou budúcim školákom za absolvovanie celej trasy boli aktivity pripravené v herni, kde si zvedavci oddýchli pri hre s legom či v tvorivých dielňach (tvorili sa škrabošky, karnevalové čiapky a veselé obrázky z pečiatok), ktorých výsledok si deti odniesli domov ako „úlovok“ z výpravy do priestorov „Bieleniska“. Nám (pedagógom) boli odmenou spokojné úsmevy na tvárach detí a pekné spomienky, ktoré si zo dňa DOD odnášame.
 
Mgr. Andrea Šándorová
 

Ohodnoťte článok: