Vianočný a Štefanovský turnaj v stolnom tenise

Január 2013 / Prečítané 1030 krát
   Tesne pred Vianocami si medzi sebou zmerali sily mladí stolní tenisti na Vianočnom turnaji školskej ligy v Pezinku. Súťaž prebiehala 17. decembra na Základnej škole Na bielenisku. Bol to v poradí druhý bodovací turnaj jednotlivcov. Spoločne ho otvorili predseda Stolnotenisového klubu Ing. Pavel Alexy a riaditeľka Základnej školy Na bielenisku Mgr. Ingrid Jurčová.
   Na turnaji súperilo dohromady 130 detí. Chlapci a dievčatá sa proti sebe postavili vo viacerých vekových kategóriách. V skupine starších žiakov a dorastencov sa najlepšie umiestnil Adam Brat zo ZŠ Na bielenisku. Medzi staršími žiačkami a dorastenkami získala 1. miesto Valentína Cviková z Gymnázia Pezinok. Spomedzi mladších žiakov si prvenstvo odniesol Marek Jalovecký zo ZŠ Viničné. V kategórii mladších žiačok sa najlepšie darilo Hanke Divišovej zo ZŠ Limbach. Medzi najmladšími žiakmi do 10 rokov sa na 1. mieste umiestnil Peter Krajčovič zo ZŠ Na bielenisku. V kategórii najmladších žiakov do 8 rokov zvíťazil Šimon Šebo zo ZŠ Limbach.
   26.12. sa konal už 7. ročník tradičného Štefanského turnaja pod záštitou primátora mesta Mgr. Olivera Solgu. Tento rok sa (ako 1. ročník) hralo o pohár Petra Valku, pre zdravotne znevýhodnených hráčov. Celkovo sa turnaja zúčastnilo 117 hráčov nie len z Pezinka a okolia, ale i iných kútov Slovenska. Víťazstvá si vybojovali vo svojich kategóriách títo hráči: A (registrovaní dospelí) Peter Šereda - Hradec Králové, B (registrovaní dosp.) Vojtech Horváth - Blatné, C (neregistrovaní dosp.) Igor Bozo - Pezinok, D (zdravotne znevýhodnení športovci) Marek Tutura - Dolný Kubín, E (starší žiaci a dorast) Dávid Jakubec - Pezinok, F (najmladší a mlad. žiaci) Paula Čermáková - Karlova Ves .
 
(KG, Katka Žigová)
 

Ohodnoťte článok: