FS OBSTRLÉZE bilancuje rok 2012

Január 2013 / Prečítané 852 krát
   Dobrý gazda si musí každý rok zrátať všetko dobré, čo za ten rok vykonal, ale aj to nie veľmi vydarené. Aj my bilancujeme, kde všade sme vystúpili, kde sme rozdávali radosť aj smiech. Minulý rok sme naštudovali dva scenáre a to „Za potokem Saulak“ a „Spomienky na humoristov Vladka a Jožka Nosálovcov“. V Spomienkach sme nezabudli ani na výročie 75. narodenín nášho ľudového rozprávača Milana Mlsnu. Na tomto vystúpení boli prítomné aj manželky oboch bratov – pani Oľga a pani Jarka Nosálové. Nadchlo ich, že sa v Pezinku na týchto humoristov nezabúda. Radosť sme rozdávali aj pacientom Pinelovej nemocnice, a to dokonca dvakrát. Navštívili sme tiež Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ulici, kde sme klientom priblížili Vianoce v podobe vianočných kolied. S koledami sme zavítali aj na ZŠ Kupeckého a potom ešte raz, na čitateľský krúžok, kde sme deťom porozprávali o starých zvykoch na Vianoce, Nový rok, o Advente, ale aj o Troch kráľoch a sv. Lucii. Program sme pripravili aj pre deti v Špeciálnej škole na Komenského ulici.
   Okrem domácej pôdy sme vystupovali aj vo Voderadoch, v Chorvátskom Grobe či v Tepličke nad Váhom. Každoročne pripravujeme podujatie „Slnko v nás“. V roku 2012 to bol už 5. ročník. Zúčastňujú sa ho folklórne súbory seniorov z okolia, aj z ďaleka. Niektoré sú jeho pravidelnými účastníkmi. Okrem toho sme sa zúčastnili alegorického sprievodu na Vinobraní 2012 a vystupovali sme tiež na hlavnej tribúne pred Mestským úradom.
   Milí Pezinčania, aj vďaka vám, ktorí svojim potleskom vyjadrujete spokojnosť s našimi programami, pripravenými pre vás, snažíme sa šíriť ľudové zvyky, tradície a aj povesti starého Pezinka, teda Bozinu, dostať na svetlo Božie. Ste našou hnacou silou do ďalšej práce. Jednu z povestí, ktorá sa viaže na históriu nášho mesta, už pripravujeme pre ďalší, teda 6. ročník podujatia „Slnko v nás“. Premiéru uvidíte už 18. mája 2013 v Dome kultúry. Tešíme sa na vás, milí Pezinčania. Prajeme vám, aby sa vám v novom roku darilo a aby ste mali pevné zdravie.
 
Vaše Obstrléze
 

Ohodnoťte článok: