Novoročná návšteva Pezinčanov v Neusiedl am See

Január 2013 / Prečítané 953 krát
FOTO Z. Bachanová   Podobne ako v minulých rokoch pripravil Klub sprievodcov mesta Pezinok spoločne s Jednotou dôchodcov Slovenska, Malokarpatským baníckym spolkom a s podporou primátora Pezinka Mgr. Olivera Solgu novoročnú návštevu partnerského mesta Neusiedl am See v rakúskom Burgenlande. Po organizačnej stránke výlet zabezpečil Peter Ronec a spoluorganizátorka Eva Zouzalíková. Medzi účastníkmi bol i dlhoročný funkcionár a predseda Malokarpatského baníckeho spolku Jozef Mišuta.
   Informácie o navštívenej oblasti prítomným poskytol dlhoročný medzinárodný sprievodca MVDr. Peter Weiss. Pezinčania absolvovali okružnú jazdu centrom mesta, spoločne vystúpili na vrch Tábor, pozreli si zrúcaninu hradu a obdivovali výhľad. Cestou okolo železničnej stanice s historickou parnou lokomotívou sa skupina návštevníkov premiestnila do prístavu na jazere.
   Hlavným bodom programu bol tradičný novoročný koncert Burgenlandského Haydnovho orchestra. Počas koncertu odzneli známe skladby Johana Straussa, Jozefa a Eduarda Straussa, Giuseppe Verdiho i českých hudobníkov. Výťažok z tohto podujatia bol priamo na mieste venovaný Charitnému ústavu Sv. Mikuláša, ktorý zabezpečuje opateru o ťažko zdravotne postihnutých. Počas svojej návštevy sa Pezinčania stretli aj s primátorom partnerského mesta Mgr. Kurtom Lentschom.
 
Peter Ronec

Ohodnoťte článok: