Vianočný turnaj mladých futbalistov

December 2012 / Prečítané 899 krát
  V športovej hale SOU na Komenského ulici v Pezinku sa počas víkendu 15. – 16. decembra uskutočnil už 3. ročník futbalového turnaja O putovný pohár primátora Mesta Pezinok. Po oba dni prebiehali zápasy 25 družstiev a približne 300 mladých futbalistov – prípravkárov, mladších a starších žiakov.
   Sobota 15.12.2012 patrila kategórii U – 11. Po zápasoch v skupinách nasledovali poobede stretnutia o umiestnenie. Víťazstvo si po napínavom finále vybojovali chlapci zo Senice, keď o svojom víťazstve 2:1 nad FK Rača rozhodli 20 sekúnd pred koncom. Tretie miesto obsadili hráči FC ŠTK Šamorín. Najlepšou hráčkou v kategórii U – 11 sa stala Tamara Morávková zo Senice, najlepším brankárom Richard Žitný z Rače a najlepším strelcom Samuel Hlaváč zo Senice.
   V nedeľu 16. 12. súťažili tímy v kategóriách U – 13 a U -15 kde bojovalo o najcennejšie kovy a pohár primátora 16 družstiev. Celý turnaj prebiehal vo vynikajúcej atmosfére a rozhodovali ho štyria rozhodcovia. V kategórii U – 13 sa víťazom stalo družstvo Slovan Bratislava, ktoré jednoznačne porazilo súpera z Rače. Tretí skončil Výber BFZ. Najlepším hráčom v danej kategórii sa stal domáci Filip Brom z PŠC Pezinok, najlepším strelcom Horváth zo Slovana a najlepším brankárom František Závoník z Výberu BFZ.
   V kategórii U – 15 zviedli finálový súboj tímy Žolík Malacky a ŠK SFM Senec. Napínavý zápas rozhodli nakoniec chlapci z Malaciek víťazstvom 2:1. Tretie miesto získalo bratislavské Domino. Najlepším hráčom sa stal Samuel Benca z Domina, najlepším brankárom Adam Pero zo Senca a najlepším strelcom Jakub Hitmar zo Žolíka Malacky.
   Domáce tímy sa v žiadnej kategórii nestratili a aj keď tohto roku nedosiahli na stupeň víťazov, ukázali svoju kvalitu a chuť do futbalu. Turnaj poctili svojou návštevou aj predseda BFZ Juraj Jánošík či ďalší futbaloví funkcionári.
   Veľká vďaka za zorganizovanie futbalového turnaja O pohár primátora Mesta Pezinok patrí samotnému p. primátorovi Mgr. Oliverovi Solgovi, viceprimátorom Ing. Jánovi Čechovi a Ing. Milošovi Andelovi, ktorý zároveň oceňoval zúčastnené družstvá, rodičom, organizačnému výboru z PŠC Pezinok Junior, sponzorom a množstvu dobrovoľníkov.
 
Mgr. Roman Farkaš
 

Ohodnoťte článok: