Úspech na domácej palubovke

December 2012 / Prečítané 1301 krát
  V piatok 14. decembra odohrali volejbalistky tímu VISTA real Pezinok na domácej palubovke zápas 13. kola extraligy. V Športovej hale VTC na Komenského ulici sa proti Pezinčankám postavil tabuľkovo slabší súper ŠŠK VIVUS Bratislava.
   Začiatok stretnutia sprevádzala bojovnosť bratislavského tímu. Prvý set bol najvyrovnanejší zo všetkých. Pezinok zo začiatku viedol, ale približne v polovici poľavil a Bratislavčankám sa podarilo vyrovnať na 14:14. Domáce hráčky následne opäť pritvrdili a napokon dotiahli prvý set do úspešného konca za stavu 25:20.
   Herná prevaha volejbalistiek Pezinka sa naplno prejavila najmä v ďalšom priebehu stretnutia. Druhý set hrali istejšie a s väčšou razantnosťou, vďaka čomu odskočili až na 25:12.
   Za stavu 2:0 na sety pre Pezinok vstupovali hráčky do tretej časti stretnutia. Bratislavčanky už výrazne nestíhali držať tempo, ktoré im od začiatku tretieho setu diktovali domáce protihráčky. Pezinské volejbalistky hneď v úvode prišli so sériou presných útokov a po chvíli mali na svojom konte desaťbodový náskok, ktorý následne ešte zvyšovali. Hráčky Bratislavy si už s týmto rozdielom nevedeli rady. Pezinčanky zakončili set za stavu 25:11. Domáci volejbalový tím VISTA real Pezinok tak porazil ŠŠK VIVUS Bratislava jasne 3:0 na sety.
   Pezinčanky v decembri odohrali ešte stretnutie posledného 14. kola v 1. časti a to na palubovke Paneurópy Bratislava. Ďalšie zápasy ženskej volejbalovej extraligy by mali pokračovať od druhej polovice januára 2013.
 
(KG)
 

Ohodnoťte článok: