Prezentácia kníh štyroch spisovateľov

December 2012 / Prečítané 1527 krát
  Mestská vinotéka v Pezinku sa 5. decembra stala dejiskom prezentácie kníh štyroch spisovateľov. Svoje literárne diela tu uviedli do života Anton Hykisch, Ľuboš Jurík, Ľubomír Olach a Jozef Leikert. V príjemnom prostredí vínnej pivnice privítal autorov, umelcov a ďalších prítomných primátor Pezinka Mgr. Oliver Solga, ktorý predstavil „čerstvý“ výtlačok nového časopisu HISTORIKA.
   Literárni tvorcovia na začiatku stretnutia postupne predstavili svoje nové knihy. Z dielne Antona Hykischa, predstaviteľa generácie roku 1956, vzišli dve zaujímavé publikácie: kniha o jeho rodisku "Moja Štiavnica" a reedícia historického románu "Milujte kráľovnú". Ľuboš Jurík, spisovateľ žijúci v Pezinku, doplnil svoju sériu kriminálnych príbehov "Krimiprípady reportéra AZ" o ďalšiu knižku. Tá obsahuje dve nové časti s názvami "Vlasť je tam, kde nikto nebol" a "Kto skáče cez kaluže". Tretím zo štvorice spisovateľov bol Jozef Leikert, ktorý v pezinskej Mestskej vinotéke uvádzal do života zbierku básní "Dotyky duše". Zaujímavé literárne dielo predstavil aj bývalý novinár Ľubomír Olach. Išlo o príbeh s názvom „Posledné varovanie“, situovaný do obdobia po revolúcii v roku 1989.
   Samotného aktu uvedenia kníh do života sa chopil významný slovenský flautista, interprét vážnej a jazzovej hudby, Miloš Jurkovič. Inaugurácia nových literárnych diel teda prebehla v sprievode vážnych aj i veselších tónov flauty, z ktorej odznel známy americký evergreen. 
 
(KG)

Ohodnoťte článok: