Jožka Černý koncertoval pred plnou sálou

December 2012 / Prečítané 1025 krát
  Známy český spevák Jožka Černý sa večer 30. novembra naživo predstavil pezinskému publiku. Vo Veľkej sále Domu kultúry nezostalo voľné ani jediné miesto, koncert bol úplne vypredaný. Spevák nie len moravských ľudových piesní je autorom množstva CD nosičov a nositeľom viacerých ocenení. Jožka Černý, tak patrí k populárnym spevákom ľudových piesní a to nie len v Česku, ale aj na Slovensku.
   Počas jeho piatkového vystúpenia ho sprevádzala aj moravská cimbalová muzika Gracia, s ktorou spevák spolupracuje už dlhé roky. Koncert plný českých a slovenských ľudových piesní spestrila aj záverečná časť, v ktorej si mohli diváci sami vyberať piesne na želanie.
   Jožka Černý si našiel cestu k spievaniu v útlom detstve. Svoj talent rozvíjal už ako štvorročný a dostal možnosť spievať aj prezidentovi Benešovi. Ako osemnásťročnému mu vyšiel prvý oficiálny singel. V uplynulých dňoch sa spevák dožil životného jubilea 70 rokov. Počas všetkých tých rokov venovaných spevu však nezanevrel na ľudovú hudbu, ktorá je dodnes jeho srdcu najbližšia a rád rozdáva radosť svojimi pesničkami širokému okoliu.
 
(KG)
 

Ohodnoťte článok: