Kto nestihol vianočné trhy v Pezinku, môže zájsť do Viedne

December 2012 / Prečítané 1038 krát
  Patria ku každému predvianočnému obdobiu. A zavítali aj do Pezinka. Aspoň na chvíľku. Vianočné trhy! Napriek zachmúrenému počasiu sa pri stánkoch pred pezinskou radnicou zastavovali hladní a smädní pocestní, aby sa občerstvili cigánskou, vareným vínom a koledami.
   Kto nestihol trhy v Pezinku, ešte vždy má šancu zájsť do hlavného mesta. Buď toho nášho, slovenského, alebo do neďalekej Viedne, ktorá vianočnými trhmi oplýva – a tak si ten svoj správny Christkindlmarkt môžete vybrať podľa vlastnej chuti a vkusu.
   Tie najznámejšie, pred viedenskou Radnicou, sa okrem tradičnej veľkolepej výzdoby vyznačujú aj najväčšou koncentráciou návštevníkov na meter štvorcový a vynikajúcimi pečenými zemiakmi s dressingom. Neďaleké trhy na Námestí Márie Terézie ponúkajú viac miesta na pohyb a originálne domáce výrobky, medzi ktorými sa nepochybne nájde aj nejaká drobnosť pod stromček.
   Naozaj nezabudnuteľným estetickým aj gastronomickým zážitkom sa vám však odmenia staromestské trhy na námestiach Freyung a Hof neďaleko známeho Štefanského Dómu. Obrie praclíky a šišky, domáca šunka, pečené klobásy i zemiaky, guláš, punče a varené vína podľa výberu, to všetko vám dokonale nabúra životosprávu aj časový harmonogram.
   Niektoré z viedenských trhov pokračujú aj po Vianociach, čo v kombinácii s novoročnými zľavami a jednoduchou dopravou (i vďaka práve dokončenej stanici Hauptbahnhof) predstavuje dostatočný motív na návštevu zimnej Viedne.
 
(kam) 


Napriek nepríjemne chladnému počasiu bolo Radničné námestie počas vianočných trhov hojne navštevované.

Ohodnoťte článok: