Extraligový Jokerit Juniors Pezinok U 16

November 2012 / Prečítané 1280 krát
   Do nového extraligového ročníka 2012/13 v U 16 kategórii sa prihlásilo 10 tímov (HBK Kometa Vrútky, JK Medokýš Martin, RŠK Ružinov, HBT Slovan Bratislava, MŠK CVČ Worms Kežmarok, ŠK 98 Pruské, MŠK Kežmarok, HBK Nitranski Rytieri, MŠK Spišská Belá a Jokerit Juniors Pezinok). Medzi nováčikmi na extraligovej mape sú HBT Slovan Bratislava a náš JOKERIT Juniors Pezinok.
   Súťaž prebieha v rámci turnajov, kde si družstvá odohrajú svoje zápasy. Hrá sa systémom doma – vonku a hracia doba je 2x15 čistý čas. Hrá sa systémom 5+1 plávajúca modrá. Tím juniorov z Pezinka tvoria hráči ročníka 1997 a mladší, čo je povolená hranica pre kategóriu U 16. Sú to chlapci, ktorí sú z Pezinka, ale aj Modry, Limbachu a Slovenského Grobu a hrávali v rámci školskej hokej-balovej ligy. Spravil sa výber z tohto okruhu hráčov, ktorí reprezentujú tento klub. Zároveň sme juniorským tímom extraligového Jokeritu Petržalka. Nakoľko sa sezóna už začala a v porovnaní s ostatnými extraligovými tímami nevýhodou je nemožnosť trénovať na veľkom ihrisku, kde sa odohrávajú súťažné zápasy. Trénuje sa na hokejbalovom ihrisku v Pezinku, ktoré však nemá potrebné extraligové parametre. Pred prvým súťažným zápasom odohrali chalani prvýkrát vo svojej kariére na veľkom ihrisku prípravný zápas proti ďalšiemu nováčikovi extraligy HBT Slovan Bratislava. Zápas Pezinčania vyhrali 3:1, keď góly strelili 2x David Sipos a 1x Roman Hvila.
   V nedeľu 8. októbra nastúpili juniori na svoje prvé extraligové zápasy, kde sa v skupine postupne stretli na ihrisku v bratislavskom Ružinove resp. na ihrisku Petržalke s HBK Kometa Vrútky, JK Medokýš Martin, HBT Slovan Bratislava a RŠK Ružinov. Tímy Martin a Vrútky patria k špičke slovenskej extraligy vo svojej kategórii. Hlavne s Martinom hrali v niektorých momentoch zápasu vyrovnanú partiu. Rozhodujúcim momentom zápasu bol inkasovaný gól na 1:3 počas vlastnej presilovky. V zápase s Vrútkami nám súper nič nedovolil a len vďaka vynikajúcemu výkonu nášho brankára sme neodchádzali s oveľa väčším výpraskom. Prvé extraligové body sme si pripísali v súboji s naším rivalom HBT Slovan Bratislava, nad ktorým sme vyhrali 2:1.
Výsledky 1.kola:
Jokerit Juniors Pezinok – JK Medokýš Martin 1:5 (0:2) Gól: Erik Baláž
Jokerit Juniors Pezinok – HBK Kometa Vrútky 1:9 (0:6) Gól: Mikuláš Féder
Jokerit Juniors Pezinok – HBT Slovan Bratislava 2:1 (0:0) Góly: 2 - Roman Hvila
Jokerit Juniors Pezinok – RŠK Ružinov - 0:3 (0:3).

2. kolo slovenskej extraligy U16 hokejbal v Spišskej Belej
MŠK CVČ Worms Kežmarok - Jokerit Juniors Pezinok 5:1 (2:0) gól: Hvila
MŠK Kežmarok - Jokerit Juniors Pezinok 7:2 (4:2) góly: 2x Hvila
Spišská Belá - Jokerit Juniors Pezinok 12:0 (5:0)
 
(pv)

Ohodnoťte článok: