Volejbalistky útočia na vrchol tabuľky

November 2012 / Prečítané 1259 krát
   Ženská volejbalová extraliga, v ktorej bojujú aj hráčky tímu VISTA real Pezinok, už má za sebou viac ako polovicu zápasov 1. časti. Pezinčanky si v predošlých stretnutiach vyskúšali na domácej palubovke trpkú chuť prehry, ale rovnako aj sladkú príchuť víťazstva. V sobotu 3. novembra privítali v Športovej hale VTC na Komenského ulici tím Paneurópa Bratislava v zápase 7. kola. Bratislavčanky prišli do Pezinka s jasným cieľom – vyhrať, čo sa im aj podarilo. Už od úvodného setu bolo vidieť, že sa na toto stretnutie dobre pripravili. Domáce hráčky svojou hrou plnou chýb, neúčinnými podaniami, zlými prihrávkami a viditeľnou nezohratosťou nedokázali súperkám výraznejšie konkurovať. Paneurópa Bratislava sa tak na Pezinskej palubovke mohla tešiť z jasnej výhry nad tímom VISTA real Pezinok 3:0 na sety. Po tejto prehre stratil Pezinok pozíciu lídra tabuľky a klesol na 2. miesto.
   Ďalší zápas 8. kola hrali Pezinčanky opäť doma, a tak dostali príležitosť vymazať si z pamäti nepríjemnú prehru a nahradiť ju dobrým pocitom z výhry. V sobotu 10. novembra sa proti nim postavil tím UKF Nitra.
   I keď domáci káder vstupoval do stretnutia s jediným cieľom, hneď prvý set po napínavom závere volejbalistkám Pezinka ušiel. Našťastie hráčky, ako sa hovorí, nezahodili flintu do žita. V druhej polovici ďalšieho setu si vytvorili bodový náskok a po využití tretieho setbalu ho uhrali vo svoj prospech. Hra sa tak vyrovnala na 1:1 a Pezinok bol opäť o krok bližšie k splneniu svojho cieľa. Na začiatku tretieho setu sa Nitra dostala do vedenia 12:16, nie však na dlho. Po štyroch esách podávajúcej Kostelanskej sa priebeh setu otočil v prospech Pezinčaniek a podarilo sa im ho aj úspešne zakončiť. Nitriansky káder vedel, že ak chce ostať v hre, musí zabojovať. V prvej polovici štvrtého setu bola hra vyrovananá. Potom však Pezinčanky pritvrdili a po podaní Halmovej sa svojim súperkám bodovo vzdialili. Nitra sa snažila tento náskok ešte doťahovať, ale Pezinčanky si už svoju výhru nenechali ujsť. Vista real Pezinok tak po približne dvoch hodinách zvíťazil nad tímom UKF Nitra 3:1. Vďaka sobotňajšej výhre sa pezinský káder prebojoval opäť na vrchol tabuľky.
 
(KG)
 

Ohodnoťte článok: