Majstrovstvá SR v orientačnom behu na dlhej trati a štafiet

Október 2012 / Prečítané 834 krát
   V dňoch 22. a 23. 9. 2012 sa konali na Pezinskej Babe Medzinárodné majstrovstvá SR v orientačnom behu na dlhej trati a v štafetách. Amatérsky športový klub pripravil pre pretekárov náročné trate. V sobotu prebiehali MSR na dlhej trati, ktorých sa zúčastnilo 270 pretekárov v 27 kategóriách. V hlavnej mužskej kategórii si vybojoval majstrovský titul dlhoročný reprezentant v OB Marián Dávidik z Kobry Bratislava. 2. miesto získal Pavol Bukovac z TJ Slávia Farmaceut Bratislava a na 3. mieste dobehol Michal Krajčík z Klubu OB Akademik TU Košice. Z rovnakého klubu sú aj reprezentantky, ktoré obsadili prvé dve miesta v hlavnej ženskej kategórii – Jana Macinská a Katarína Labašová. Tretia skončila Lucia Šteigrová z ŠK HADVEO Banská Bystrica.
   Domáci pretekári tu získali 7 medailí: Z AŠK Pezinok v kategórii M14 – 2. miesto Andrej Dubovský. Z KOB Sokol Pezinok v kategóriách M18 – 1. miesto Samuel Kebis, M50 – 1. miesto Milan Beleš, M55 – 2. miesto Jozef Fedor, W35 – 1. miesto Katarína Fedorová, W50 – 1. miesto Iveta Majtánová, W60 – 2. miesto Soňa Kavecká.

Verejné preteky:
 M10 – 2. miesto Milan Demovič (AŠK Pezinok) a 3. miesto Tibor Fedor (Sokol Pezinok), W10 – 2. miesto Zuzana Féderová (AŠK Pezinok), W12 – 1. miesto Alžbeta Dubovská (AŠK Pezinok).
   V nedeľu prebiehali MSR štafiet, kde ich štartovalo 77. V kategórii mužov sa majstrami stali Peter Mižúr, Peter Glončák, Pavol Bukovac (Farmaceut Bratislava). U žien to boli Katarína Labašová, Katarína Papugová (Klub OB Akademik TU Košice).
   Z domácich pretekárov si majstrovský titul vybojovala v kategórii M14 štafeta AŠK Pezinok v zložení Andrej Dubovský a Medard Féder. Na 2. mieste v kategórii W35 sa umiestnili Iveta Majtánová, Mária Karovičová a Katarína Fedorová z KOB Sokol Pezinok.
 
Medard Féder