Pezinský Strapec 2012 – Slovenský pohár

Október 2012 / Prečítané 1357 krát
   Medzinárodná súťaž v tanečnom športe s názvom Pezinský Strapec sa tento rok uskutočnila 29. septembra. Tak ako po ostatné roky bola jej dejiskom opäť Spoločenská sála Domu kultúry v Pezinku. Organizátorom Pezinského Strapca je Klub spoločenských tancov PETAN pri Tanečnom centre Charizma. 38. ročník súťažnej prehliadky štandardných a latinskoamerických tancov poznačila početná účasť slovenských ako aj zahraničných vrcholových tanečníkov. Nechýbali medzi nimi ani Pezinčania. Ako uviedla organizátorka podujatia Mgr. Kvetoslava Štrbová, prihlásených bolo takmer 250 tanečných párov. Popri Pezinskom Strapci v sobotu zároveň prebiehala aj súťaž Slovenský pohár. Súťažiaci boli rozdelení do viacerých výkonnostných kategórií. Už od rána sa na parkete v Spoločenskej sále striedali juniorske tanečné páry a dospelí. Na výkony tanečníkov dohliadal početný rozhodcovský zbor s medzinárodným zložením.
   Pezinský Strapec a Slovenský pohár vyvrcholili večerným Galaprogramom. Všetkých prítomných tanečníkov a divákov privítala organizátorka spolu s viceprimátorom mesta Pezinok Ing. Milošom Andelom. Potom už parket ovládli tie najlepšie tanečné páry. Konkurencia na tohtoročnej súťaži v tanečnom športe bola veľká. Porota to pri hodnotení nemala jednoduché. Pri výbere víťazných tanečných párov musela klásť dôraz na mnoho kritérií, ako napríklad na to, či páry tancujú v rytme hudby, ďalej sa sledujú technika, priebeh pohybu daných tancov, línie tela, nášľapová technika, práca nôh, chodidiel, rovnováha a podobne.
   Členovia poroty napokon vybrali tých najlepších a Pezinský Strapec 2012 spoznal svojich víťazov: brali tých najlepších a Pezinský Strapec 2012 spoznal svojich víťazov:
V kategórii C štandardné tance dospelí zvíťazil tanečný pár Miloš TIGYI - Linda SLÁDEČKOVÁ (Akadémia tanca Nitra). V kategórii C latinskoamerické tance dospelí si prvestvo odniesli Antal WU HEN CHANG a Cecília SURJAN z Maďarska.
   V kategórii B štandardné tance dospelí boli prví Daniel TÓTH a Zuzana POVINSKÁ (Uni Dance Bratislava) a v latinskoamerických tancoch Patrik HANCZ a Bianka HANCZ z Maďarska.
   Víťazom A kategórie štandardných tancov dospelých sa stal tanečný pár Daniel KECSKEMÉTI a Eliška LENČEŠOVÁ (KTŠ Tyrnavia Trnava). V A kategórii latinskoamerických tancov dospelých zvíťazili Jozef ŠAJNAR a Veronika CSEMANOVÁ (Sun Dance Academy Bratislava).
   V Slovenskom pohári bolo v kategórii štandardné tance 41 súťažných tanečných párov a v kategórii latinskoamerické tance 45 párov. Prvenstvo v štandardných tancoch získala dvojica Dávid SCHAVEL a Barbara BILKOVIČOVÁ (TK UNI Dance Bratislava). V latinskoamerických tancoch sa na prvom mieste umiestnil pár Domenico PALMISANO a Mária BIROŠOVÁ (TK UNI Dance Bratislava). Tanečný pár Richard Forro a Petra Víťazková z KST PETAN Pezinok obsadili v Slovenskom pohári 14. miesto v štandardnom a 11. miesto v latinskoamerickom tanci.
 
 
(KG)

Ohodnoťte článok: