V cajlanskom klube dôchodcov obdivovali starožitnosti

Október 2012 / Prečítané 907 krát

   Vedenie Klubu dôchodcov na Cajlanskej ulici pravidelnú klubovú činnosť obohacuje o rôzne aktivity určené nielen pre svojich členov, ale aj pre verejnosť. Nie všetky návrhy možno zrealizovať, pretože aj im chýbajú peniaze, preto sa zameriavajú na prípravu menej nákladných podujatí. pri ktorých vystačia s vlastnou aktivitou.
   Jedným z takýchto podujatí bola, nedávno organizovaná, výstava starožitností v priestoroch klubu. Dohodli sa, že každý prinesie zo svojej domácnosti nejaký starší zaujímavý predmet za účelom vystavenia. Takto zhromaždili desiatky obdivuhodných vecí, ktorými zaplnili jednu z väčších klubových miestností. Škoda, že nie všetci boli ochotní vzdať sa na nejaký čas niektorej vzácnej rodinnej pamiatky z obáv, že sa im môže stratiť. Niet sa čo čudovať, pretože mnohé tieto rodinné skvosty majú pre nich vysokú hodnotu a neraz sa k nim viaže trvalá spomienka. Ale i tak bolo na výstave čo obdivovať – krásne kroje, ručné práce, rôzne úžitkové predmety z čias mladosti, jesenné dekorácie. Pozoruhodné bolo, že vystavované mini kroje boli podľa pôvodného vzoru zhotovené v ostatných rokoch. Vystavené exponáty si pozrelo veľa ľudí z Cajly, aj celého Pezinka. Na otvorení výstavy sa zúčastnil tiež primátor Pezinka Mgr. Oliver Solga, jeho zástupca Ing. Ján Čech a poslanci za cajlanskú časť Viktória Tahotná a Ľubomír Čech. Primátor v príhovore vyzdvihol aktivity členov Klubu dôchodcov na Cajlanskej ulici a ich záujem prezentovať tieto cennosti za účelom lepšieho spoznania našej histórie.
   Šikovné členky klubu pripravili pri príležitosti otvorenia výstavy malé pohostenie. Prítomným ponúkli vlastnoručne vyrobenú pravú cajlanskú caltu, pagáče a jablkové dobroty.
   Za zaujímavé podujatie si zaslúžia poďakovanie všetky členky klubu, ktoré sa na jeho príprave podieľali, taktiež vedúca klubu Viktória Jáchymová.

 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: