Cesta vo Vinosadoch by mala byť opravená v novembri

Október 2012 / Prečítané 1539 krát
   Cesta II/502 vo Vinosadoch musela byť kvôli jej nutnej oprave na dlhší čas uzatvorená. Uzávierka hlavného ťahu medzi Pezinkom a Modrou skomplikovala životy najmä vodičom a tiež obyvateľom obce Šenkvice, kadiaľ vedie obchádzková trasa. Cesta je vo vlastníctve Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a preto má jej správu na starosti spoločnosť Regionálne cesty Bratislava, a.s. Kraj začal s rekonštrukciou v auguste 2012. Vo štvrtok 20. septembra prišiel priamo na problémové miesto skontrolovať priebeh prác predseda BSK Ing. Pavol Frešo. Problém, ktorý na tejto komunikácii vznikol, spôsobila skutočnosť, že cesta bola postavená na nespevnenom podklade. Násyp nevydržal nápor najmä nákladných áut ani ostat
nej dopravy. Následkom toho bol jeho zosun a prepad vozovky. Zjavné ohrozenie bezpečnosti cestnej premávky, majetku, zdravia ako aj životov občanov si vyžiadalo okamžitú uzávierku úseku a jeho nevyhnutnú opravu. Na začiatku rekonštrukcie bolo nutné vykopať 3 až 4 metre zeminy, ktorá tvorila nespevnené podložie cesty. Následne prebiehali práce na vytvorení novej pevnej geodosky. Tá má spevniť povrch a zabrániť ďalšiemu posúvaniu a kĺzaniu vozovky v budúcnosti. Okrem novej bezpečnej cesty v tomto úseku pribudnú aj krajnice a nové chodníky.
Rozsiahla rekonštrukcia vyťaženej komunikácie II/502 vo Vinosadoch je podľa BSK najväčšou investíciou kraja v oblasti dopravy v tomto roku. Financie na rekonštrukciu boli vyčlenené z rozpočtu bratislavskej župy. Bratislavského župana sprevádzali na kontrolnom dni starosta obce Vinosady Milan Lempochner ako aj generálny riaditeľ spoločnosti RCB, a. s. JUDr. Milan Valašik a ďalší. Ako uviedol Frešo, rekonštrukcia cesty by mala trvať do polovice novembra 2012.
 
(KG)