2. ročník Malokarpatského zrazu caravanistov Pezinok – Rozálka

Október 2012 / Prečítané 916 krát
   V dňoch 21. 9. - 23. 9. sa v Pezinku stretlo množstvo caravanistov, ktorí obľubujú vôňu jesene a burčiaku. Zišlo sa tu 53 posádok z Čiech, Moravy, Maďarska a Slovenska, ktorí prijali naše pozvanie na 12. ročník Malokarpatského zrazu caravanistov, ktorý sa koná pri príležitosti Vinobrania v Pezinku. Pre našich fajnšmekrov sme už tradične pripravili bohatý bufet s klasickou špecialitou vinobrania, cigánskou pečienkou v žemli, lokšami, či už mastenými husacou masťou alebo makovými so slivkovým lekvárom. Naše šikovné caravanistky nám ešte napiekli oškvarkové pagáče, kokosovo-višňové guľky, aj jablkové pyté. To všetko sa potom zalialo kvalitným burčiakom, pivom a kofolou, podľa chuti.
V sobotu nám pri otvorení zrazu prialo počasie, aké sme si tam „hore“ objednali. Náväzne na to sme začali súťaže detí a dospelých, ktoré boli hneď aj vyhodnotené. Popoludní si účastníci zrazu vybrali, či navštívia vinobranie v meste alebo pôjdu na túry. Jedna bola po chodníku vinnej cesty do vinohradov pod Malými Karpatmi a ďalší sa vybrali na náučný banský chodník. Ale boli aj zdatnejší, čo sa vybrali na hrad Červený Kameň. Na večer sme pripravili bohatý program, ktorý začal koncertom kapely Staré tiene pod vedením nášho caravanistu Peťa Tahotného, nasledovalo tanečné vystúpenie dievčat v zumbe pod vedením tanečníka Peťka Andela. Po tomto čísle vystúpil kúzelník Tomáš Valacsay. Nasledovala bohatá tombola a Karaoke-šou pod vedením Tibora a Ester Labudovcov. O 21.00 h bol v meste pripravený veľkolepý ohňostroj, ktorý sme mali z táboriska Rozálka ako na dlani. V nedeľu sme ukončili zraz o 10.00 h nakoľko sa mnohí chystali navštíviť v meste alegorický sprievod, ktorý bol čerešničkou na torte celého zrazu ako aj Vinobrania v Pezinku.
   Touto cestou si dovolím poďakovať aktívnym členom, ktorí nezištne priložili ruku k dielu. Podľa názorov účastníkov zrazu, sa 12. ročník MZC vydaril a už dnes sa tešia na 13.ročník. O rok dovidenia.
 
Pavel Andel, CCC Pezinok
 

Ohodnoťte článok: