Jeseň v znamení jabĺk

Október 2012 / Prečítané 884 krát
   Malokarpatské múzeum v Pezinku sa už po tretíkrát zapojilo do podujatia, ktoré v rámci Župnej jesene organizuje Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské osvetové stredisko.
   V spolupráci s mestom Pezinok a Mestskou políciou sme využili priestor na ulici M. R. Štefánika a priestory múzea pre prezentáciu jablkových dobrôt, nápojov i samotných jabĺk. Na podujatí dostali možnosť ponúknuť svoje špeciality občianske združenia, inštitúcie, súkromné osoby i tvorcovia ručných výrobkov. Záujem o domáce štrúdle, torty, mrežovníky či džemy bol obrovský, preto niektoré stánky vypredali dobroty ešte pred ukončením akcie. Keďže nielen jedlom je človek sýty, pripravili sme pre návštevníkov kultúrny program v podaní bábkového divadla MaKiLe – predstavenie Ako si Anička našla kamaráta a O pahltnom hadovi. Priestor dostala aj Malokarpatská knižnica v Pezinku prostredníctvom čítania Veroniky Šikulovej z kníh obecenstvu priamo na ulici. Program už tradične ukončila Ľudová hudba Matúša Kyseľa.
   Jablkové hodovanie, ktoré sa uskutočnilo 13. 10. nielen v Pezinku, ale i v Modre, Stupave, Malackách, Senci, Dunajskej Lužnej, Jablonovom a MČ Bratislava – Nové mesto, Ružinov, Devínska Nová Ves a Vajnory sa každoročne teší z veľkej návštevnosti. Je dôkazom, že jablká majú v regióne Malých Karpát svoje miesto.
 
Mgr. Miroslava Kišoňová, Malokarpatské múzeum v Pezinku
 

Ohodnoťte článok: