Pezinskí kickboxeri Majstrami sveta!

August 2012 / Prečítané 1520 krát
   V mesiaci júl 2012 prebiehali v chorvátskom meste Varaždin Majstrovstvá sveta v kickboxe. Súčasťou slovenskej výpravy na svetovom šampionáte boli aj pretekári Karate-kickbox klubu Pezinok. Naši kickboxeri museli čeliť silnej konkurencii z 33 štátov s účasťou dohromady 650 pretekárov. Vďaka tvrdej príprave získali na júlových MS vynikajúce výsledky. Z Varaždinu si Pezinčania v nedeľu 22. 7. priniesli medaily všetkých troch kovov: štyri zlaté prvenstvá a tituly Majstra sveta, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. O tento úspech sa pod vedením trénera Miroslava HORÁKA postarali Zuzana GREGUŠOVÁ, Alexandra HORÁKOVÁ a Dávid MOŠKOVIČ. Celkovo vybojovala slovenská výprava pre našu krajinu spolu 6 zlatých, 4 strieborné a 13 broznových medailí. Podľa trénera Horáka to Slováci spolu s Pezinčanmi zvládli veľmi dobre.“ Myslím si, že je to historický úspech nielen Karate-kickbox klubu Pezinok, ale myslím si, že aj Pezinka ako mesta.“ zhodnotil Horák.
   Zuzana GREGUŠOVÁ vybojovala na svetovom šampionáte v Chorvátsku dva tituly Majstra sveta, a to v kategóriách light contact a light kick ženy do 60 kg. Ako sama uviedla, najviac námahy musela vynaložiť práve vo finálových zápasoch.
   „Jednoznačné to nebolo. Pre mňa boli najťažšie obidve finále. Najviac som zabojovala v poslednom kole a už potom rozhodcovia rozhodli na moju stranu.“
    Jeden titul Majstra sveta získala aj Alexandra HORÁKOVÁ, a to v kategórií light contact ženy do 57 kg. Do Pezinka priniesla aj jednu bronzovú medailu v kategórii semi contact ženy do 57 kg. Aj túto pretekárku z pezinského klubu potrápilo najviac finále, v ktorom sa stretla so súperkou z Nemecka. Športová šťastena však stála na strane Pezinčanky. „Prvé kolo bolo viac taktické. Viac som si súperku snažila rozobrať z každej stránky – z kondičnej, z technickej,… A potom to už išlo samo.“ zhodnotila Horáková.
   Dávid MOŠKOVIČ v chorvátskom Varaždine taktiež zabojoval a ukázal svoje kvality. Z júlového šampionátu si odniesol titul Majstra sveta v kategórii semi contact muži + 91 kg a striebornú medailu v kategórii light contact muži + 91 kg. Ani on preto netajil svoju spokojnosť.
„Nebolo to ľahké a sme veľmi radi, že to vyšlo. Semifinále som mal ťažšie ako finále. Tam som celý čas, celý zápas prehrával, ale podarilo sa mi to otočiť a už potom vo finále som išiel s väčším prehľadom.“
   Potom, ako sa úspešní pezinskí kickboxeri vrátili z Majstovstiev sveta domov, čakal na nich zaslúžený dvojtýždňový oddych. Ďalší týždeň strávili na sústredení v príjemnom prostredí v Modre Harmónii. Veríme, že v lete stihli načerpať dostatok čerstvých síl do blížiacej sa novej sezóny, ktorá sa začne v septembri.
 
(KG)
 

Ohodnoťte článok: