Pozvánka na festival ALTERNATÍVA V DREVONE

August 2012 / Prečítané 1464 krát
(29. augusta 2012 v Pezinku na Drevárskej 23)
Hlavný organizátor:
Občianske združenie P.R.D.
Partneri:
Mesto Pezinok, MPS – mestský podnik služieb, Petmas Pezinok
Predpredaj vstupeniek:
od 15. 8. 2012 Informačná kancelária Pezinok (Štefánikova 1), ŠPAJZA - Holubyho 21 Pezinok, Pura vida - OC mólo, Myslenická ul. Pezinok

   Milovníkov inej kultúry, jednoducho vás, ktorí sa radi nielen zabávate, ale občas sa aj zamyslíte na čom iste poteší zopár horúcich správ priamo z kuchyne festivalu ALTERNATÍVA V DREVONE. Na svoje si príde nielen „ náročnejší “ konzument kultúry, záber festivalu je široký a každý si hádam nájde to svoje.
   Z divadiel sa predstaví mladý pezinský súbor iNspire s predstavením Loveička (čítaj lavička) a nielen názov, ale i vekový priemer členov súboru mnohé napovedá. Blaho Uhlár a jeho združenie S.T.O.K.A. sú už vlastne alternatívnou divadelnou legendou. V Pezinku zahrajú predstavenie Pokus (v hľadaní spirituality). Pacientárium je bratislavský (?) súbor, ficovou terminológiou „zlepenec,“ čo však neuberá na jeho vysokých kvalitách. Ako som sa dopočula, všetci sa už do Pezinka veľmi tešia a my sa zasa tešíme na ich predstavenie Lovec ŠTBákov od autorského tandemu Sigmund & Kolenčík. Záver divadelnej sekcie bude patriť Petrovi Vášovi z Brna. Možno si ho niektorí z vás pamätajú ako skvelého rockera – gitaristu skupín
   OŠKLID alebo Z KOPCE. Tentoraz si Petr zvolil za nástroj a ozvučnicu vlastné telo. Fyzické básnířství je ojedinelý druh verbálnej komunikácie s divákom hodný vašej pozornosti. Petr prinesie na predaj aj zopár svojich kníh venujúcich sa práve tomuto žánru.
   Že vy by ste radšej MUZIKU? Máte ju mať. Z každého rožku trošku. Najskôr to budú pezinskí Wet Floor Experience. Na svoj vek nevídane technicky aj hudobne zdatní mládenci vás prevedú najväčšími šupami šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov, kedy sa dobrej hudbe hovorilo jednoducho bigbít.
   Rage Against The Machine nemusím hádam žiadnemu „ alternatívcovi “ predstavovať. V drevone si budete môcť vypočuť široký výber z ich tvorby v podaní guerrilla tribute band.
   Keďže bubenko Živých kvetov cestuje po Amerike, sľúbila mi Lucia Piussi, že zahrajú spolu s Petrom Bálikom Unplugged. Vo vhodnej chvíli sa k nim možno pridá aj Pišta Vandal von ČAD a možno bude aj spoločné čítanie z knižky. (Fúha, hudba a literatúra dohromady? Je toto vôbec možné?)
   Treba ČAD zo Svätého Jura vôbec predstavovať? Snáď to lepšie vystihne zopár (čisto náhodných) postrehov z tohtoročnej Pohody: vážna hudba | vážna smršť | ako malé deti | roztrhnutá reťaz (nie tá na bicykli) | úlet z hejvymetalu | neviem, ja som im nerozumela ani slovo | predzvesť apokalypsy | nenormálne dobré... Nuž uvidíme a hádam aj začujeme.
   Na záver úplne z iného súdka: DJ RVS (Respect Vibration Sound) namixuje všetkým tancachtivým tanečníkom rytmus pod názvom Reggae Selectors.
   Filmová sekcia, ktorá vynikajúco zapadla do celkovej dramaturgie , vás hneď po zotmení presvedčí, že slovenský film naozaj nie je mŕtvy. Príďte sa pozrieť na Kinečko pod hviezdami v dramaturgii (filmovom výbere) Martina Boriša.   Z celodenných akcií určite zarezonuje výtvarný happening a tvorivé dielne. Svoju intímnu chvíľku ticha si môžete vychutnať na výstavách vo veľkej hale.
   Počas celého festivalu bude fungovať aj festivalový bufet s delikatesami do ruky a bohatým občerstvením od Paliho. Iný Pavol, vlastne Ing. Pavel (Boriš) navarí povestnú fazuľovú alias fyzulnačku.
   Je viac ako jasné, že poslednú prázdninovú stredu sa bývalá drevona premení na nepoznanie. Neveríte? Príďte sa pozrieť.
   Dôvodov na to, aby ste práve vy neobišli ALTERNATÍVU V DREVONE, je naozaj dosť. A keď už nič, tak nič... Možno sa na vaše prekvapenie stretneme na afterpárty v pura vida. Alebo len tak niekedy na ulici...
 
Monika Čárska

Ohodnoťte článok: