Učenie s radosťou? Nemožné?! Kdeže, realita!

August 2012 / Prečítané 1544 krát
   Naučiť sa dobre cudzí jazyk nie je len tak. Nejde o „memorovanie“ a znalosť slovíčok, ale o radosť z poznávania nových vecí. A objavovať nepoznané, hravo a zábavne – to je to pravé pre deti!
   „Najviac ma prekvapilo, keď som zistila, že vďaka metóde Helen Doron sa deti naučili v anglickom jazyku myslieť. Vidím na nich, že si slovíčka a vety nepotrebujú stále prekladať a pri úplne nových výrazoch automaticky vnímajú správnu melódiu, prízvuk a rytmus jazyka,“ hovorí o svojich skúsenostiach s kurzami Helen Doron mamička troch detí Mariana. „Rada doma počúvam, ako sa deti medzi sebou snažia komunikovať po anglicky a som šťastná, že oni sú šťastné. Teším sa z každého ich úspechu.“
   Tajomstvom úspechu svetovo uznávaných kurzov Helen Doron je netradičný spôsob vedenia hodín. Deti nemajú vôbec pocit, že sú v škole a všetko spoznávajú prirodzene – formou hier, piesní či tanca. „Úplne najviac sa mi páči, že dieťa si môže každú jednu vec chytiť a vyskúšať, popozerať, proste zažiť. Decká tak predovšetkým nevnímajú, že sa učia, ony jednoducho nový jazyk objavujú!“ oceňuje vyštudovaná angličtinárka Katka, ktorá po dvoch deťoch plánuje na kurz čoskoro prihlásiť aj svoju najmladšiu ratolesť. Svojim známym by vraj inú „jazykovku“ už určite neodporučila. „Spokojná som aj s autentickými nahrávkami na domácich CD – deti počúvajú anglickú angličtinu a nie slovenskú,“ dodáva.
   Kurzy Helen Doron Early English, určené pre deti od 3 mesiacov do 14 rokov si z roka na rok získavajú viac priaznivcov. Novinkou je angličtina aj pre tínedžerov do 18 rokov Helen Doron Teen English. Rodičia pochopili, že je pre ich deti výhodné, ak budú ovládať angličtinu rovnako dobre, ako svoj materinský jazyk, preto je dôležité začať už od malička. Pútavou formou prostredníctvom hier, pesničiek či riekaniek a počúvaním CD sa prirodzene naučia myslieť a hovoriť v anglickom jazyku. Metódou Helen Doron Early English sa deti vzdelávajú už vyše 25 rokov v 30 krajinách po celom svete. Na Slovensku ju nájdete vo viac než 30 mestách, stačí si len kliknúť na www.helendoron.sk  alebo na www.facebook.com/Helen .Doron.Slovakia. Viac o metóde podľa Helen Doron je tiež na www.youtube.com/user/HDanglictina.
   Efektívnosť tejto nenásilnej a zábavnej formy výučby si vyskúšala aj detská psychologička Mgr. Mária Tóthová Šimčáková, ktorá sa stala fanúšičkou kurzov Helen Doron nielen z profesionálneho hľadiska, ale aj ako dvojnásobná mamička: „Dnes je problém deti presvedčiť, aby sa boli ochotné niečo učiť, no programu Helen Doron sa darí udržať samé detičky aktívne a motivované osvojovať si jazyk tak dôležitý pre ich budúcnosť. Tieto kurzy s radosťou navštevujú aj moje deti a ostatným ich vrelo odporúčam.“
   Vyskúšajte si hodinu plnú zábavy a objednajte sa so svojimi deťmi na ukážkovú hodinu angličtiny zdarma: pezinok@helendoron.sk, 0905 704 181.
   Ukážkové hodiny budú prebiehať vo vyučovacom centre HDEE na Kollárovej 14/A,
2. posch. do 30. 9. 2012. www.helendoron.sk
 

Ohodnoťte článok: