Zlodeji v lete „nedovolenkujú“

August 2012 / Prečítané 1275 krát
   Pezinská polícia dňa 16. 7. prijala oznámenie o vlámaní do bytu na Svätoplukovej ulici v Pezinku. Doposiaľ nezistený páchateľ sa v denných hodinách vlámal do jedného z bytov na 5. poschodí, odkiaľ odcudzil šperky zo žltého a bieleho kovu, fotoaparáty a finančnú hotovosť, čím majiteľovi spôsobil škodu v hodnote 1616,61 eur. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin krádeže. Po páchateľovi polícia intenzívne pátra.
Neznámy páchateľ sa zo 16. 7. na 17. 7. vlámal do pivničných priestorov jedného z bytových domov na Hrnčiarskej ulici v Modre, odkiaľ odcudzil pánsky horský bicykel v hodnote 500 eur. Poškodením dverí majiteľovi vznikla škoda vo výške 100 eur.
Polícia s cieľom eliminovať a predchádzať obdobným prípadom vyzýva občanov, aby boli všímaví, sledovali pohyb cudzích osôb vo vchode a dôsledne si zamykali vchodové dvere v záujme ochrany svojho majetku ako aj majetku svojho suseda. Obozretnosť a opatrnosť je na mieste aj:
- počas nakupovania, ako aj počas nakladania nákupu do batožinového priestoru vozidla, kabelky, príručné tašky, kufríky majte stále pod dohľadom pri sebe, v žiadnom prípade ich nenechávajte v nákupnom košíku ani na chvíľku, - počas vašej neprítomnosti v odstavenom vozidle, v žiadnom prípade nenechávajte doklady, peniaze, kabelku, mobily a iné hodnotné veci,
ani nákupné tašky, či iné veci na sedadlách, nerobte z auta výklad.
   V prípade, ak spozorujete pohyb podozrivých osôb vo svojom vchode, prípadne v blízkosti odstavených vozidiel, okamžite volajte bezplatné číslo polície 158. Ak je to možné, snažte si zapamätať popis osôb, prípadne ich vozidlo, smer úniku. Mnohokrát aj všímavý občan napomôže polícii zlodeja dolapiť!
 
kpt. Mgr. Zuzana Mišovičová
 

Ohodnoťte článok: