Cyklovíkend s Mladou Boleslavou

August 2012 / Prečítané 1177 krát
Českí cyklisti z partnerského mesta Mladá Boleslav. Vpravo dole - viceprimátor Ing. Jiří Bouška V dňoch 22-24. 6. sa konal Cyklovíkend – Pezinka a Mladej Boleslavy. Už 4 roky sa vymieňajú cyklisti, aby si spoločne zašportovali a spoznávali blízke okolie svojich partnerských miest. Tento rok hostilo 10 českých cyklistov mesto Pezinok. Medzi nimi nechýbali ani poslanci MsZ z Mladej Boleslavi. Zabicyklovať si prišiel aj nový viceprimátor Ing. Jiří Bouška
   Prvý celodenný výlet začínal pri hrade Devín, cez ešte nedokončený cyklomost ponad Moravu. Trasa viedla cez Rakúsko (Schlosshof, Hainburg), Bratislavu - do areálu športov v Čuňove (rafting). Príjemným prekvapením bola vysoká účasť (16 cyklistov) samotných pracovníkov Mestského úradu v Pezinku, ktorí zvládli túto 75km trasu s veľkou rezervou a nadviazali priateľské vzťahy s českými cyklistami.
   Ďalšia celodenná náročnejšia etapa začínala v Čachticiach a viedla cez okraj kopaníc do Košarísk, odkiaľ sa vystúpalo na Bradlo kde je pochovaný M. R. Štefánik. Pokračovalo sa prechodom cez Karpaty cez Dobrú vodu do Dechtíc.
   Dúfam, že všetky dni na Slovensku prežili naši partneri z Českej republiky v pohode a odniesli si veľa príjemných zážitkov. Vďaka patrí aj „radnímu“ Miloslavovi Neumannovi, ktorý vedel zostaviť takýto skvelý tím cyklistov z Mladej Boleslavi. Celú akciu organizovalo Mesto Pezinok a jednotné tričká zasponzorovala firma CoraGeo z Popradu.
 
Alexander Pravda

Ohodnoťte článok: