Pozvánka do malokarpatských viníc

August 2012 / Prečítané 1455 krát
   Po štvrtýkrát budete mať ojedinelú možnosť 8. septembra zavítať do malokarpatských viníc, ochutnať hrozno, ale aj víno z neho vyrobené, spoznať vinára, ktorému vinica prirástla k srdcu tak, že sa stala jeho druhým domovom.
   Navštíviť môžete vinice od Rače až po Suchú nad Parnou. V tento deň sa za chuťou hrozna a z neho vyrobeného vína môžete vybrať pešo, na bicykloch, autami a to do vinohradov Füchsle, Fofy, Nové Hory, Gelnar, Škridlák, Hundspalek, Fertále, Obrperky, či novovysadených vinohradov Iveta a Zoya... A čo na tomto veľkom vinohradníckom a vinárskom putovaní zažijete? Navštívite genofond Frankovky modrej, priamo vo vinici oprešujete tohtoročnú úrodu, nahliadnete do jelenej farmy, ocitnete sa v stredomorskej záhrade, prekvapia vás nádherné vyhliadky na mestá Pezinok a Modru, Svätý Jur i Raču, pre ktoré sa oplatí šlapať pár metrov do kopca. Ak zvládnete 99 schodov, rozprestrie sa vám nádherný výhľad z rozhľadne v Šenkviciach a v Pezinku vás očakáva jazda kočom po vinohradníckom chodníku. Sobotňajší zážitok bude aj o grilovaní a voňavých špekáčikoch, vinohradníckom guláši a pagáčikoch, čakajú vás aj domáce špecialitky ....
   Vstupné 12,- € vás oprávňuje počas sobotného popoludnia ochutnávať vína a hrozno v cca 30 viniciach, vo vstupenke je + 6,-€ bonus na nákup vína a hrozna.
   Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť prostredníctvom objednávkového formulára na stránke www.mvc.sk  od 20. augusta a v týždni pred podujatím na miestach: Malokarpatská vínna cesta, Horná 20, Modra a Mestská vinotéka, Radničné nám. 9, Pezinok Kontakt a info: www.mvc.sk, 0915 142 777.
 
 mvc
 

Ohodnoťte článok: