Festival slovenskej trampskej hudby BLATINA 2012

Júl 2012 / Prečítané 1680 krát
   Festival slovenskej trampskej hudby sa uskutočnil aj tento rok pri potoku Blatina, podľa ktorého má svoj názov. Organizátori boli Karol Nagy a členovia Regionálneho trampského združenia - Pezinok (RTZ-Pezinok): Jozef Šikula, Marek Šikula a Lucia Budinská. Okrem toho sa na uskutočnení tohto festivalu podieľali aj ďalší kamaráti, ktorým organizačný výbor ďakuje.
Prví poslucháči prichádzali už v piatok, keď bolo všetko potrebné na koncert pripravené.
   V sobotu popoludní sa začali vystúpenia hudobníkov a spevákov. Počasie prialo, slniečko sa na koncertnú lúku usmievalo z modrej oblohy a všetci svorne počúvali, ako sa „údolím nesie slovenská trampská pieseň“.
   Účinkujúci koncertu Blatina 2012, ktorých uvádzal Maťo z trampskej osady Arkádia boli: Pekaringo z Bratislavy (2003), Belasí z Bratislavy (1982), ktorí krstili aj nové CD s názvom Modrá a Biela, Rolničky z Bratislavy (1991), Krok z Novej Dubnice (1972), Charlieho nešťastí z Ivanky pri Dunaji (2003).
   Hosťom festivalu bola skupina Jurajova rodina, z ktorej jeden člen zabezpečoval aj ozvučenie celého festivalu.
Večer, keď sa na pódiu dohralo, bol zapálený oheň a pri ohni zábava pokračovala ďalej.
Všetkým kamarátom, ktorí si prišli vypočuť slovenské piesne organizačný výbor ďakuje za podporu a teší sa na stretnutie budúci rok. Tiež by organizátori chceli poďakovať Mestu Pezinok za poskytnutie dotácie. Ďalšie informácie nájdete na stránke www.blatina.sk .
RNDr. Lucia Budinská ,z RTZ-Pezinok
 

Ohodnoťte článok: