Alternatíva v Drevone

Júl 2012 / Prečítané 1205 krát
  Je polovica leta, spýtala som sa preto prezidenta občianskeho združenia 5P Laja Slimáka, čo pripravuje 5P v oblasti kultúry.

l V pezinských kultúrnych kuloároch som sa dopočula, že chystáš akciu ALTERNATÍVA V DREVONE. Mohol by si o nej povedať niečo bližšie?
Hádam len toľko, že celé to zastrešuje občianske združenie 5P a akcia je v štádiu príprav. Mala by sa konať 29. augusta 2012 v jednej z výrobných hál bývalej Drevoindustrie. Hala je zatiaľ prázdna, a tak sme sa tam s láskavým zvolením majiteľa nanominovali s kultúrou.
l Kultúra vo výrobnej hale?
Prečo nie? V slušných krajinách je dnes už úplne bežné, že voľné industriálne priestory sú využívané na kultúru a umenie. Výrobné haly sa častokrát menia na múzeá, galérie, divadelné priestory. Ten priestor ma naviac hneď nadchol. Nevravím, že sa zaradíme hneď medzi slušné krajiny, ale možno tam vystúpi niekto, kto sa toho raz dožije.
l Na čo sa môžeme tešiť?
Bude to celkom „multikulti.“ Trocha filmu, divadla, hudby, poézie, živá výtvarná tvorba,
výstavy, dokonca aj dve zaujímavé dielne alebo, keď chcete workshopy.
l Myslíš si, že v dnešnej dobe má takýto festival význam?
Nuž, význam - nevýznam... Hlavne mám pocit, že ak nechceme všetci do jedného skončiť ako farmári na pláži33 tráviaci víkendy s Oňúrom v Hoteli Paradise, pritom bývať v paneláku a tváriť sa že sme profesionáli, je každý i keď malý náznak inej kultúry malým zázrakom. Podľa mňa veľmi, veľmi. potrebným.
l Máte už všetko pripravené? Na čo konkrétne sa môžeme tešiť?
Veľa vecí je ešte v štádiu rozpracovanosti. Program je už prakticky hotový a definitívny. Nerád prezrádzam veci vopred, ale v čase tlače Pezinčana sa objavia veci aj na internete. Hádam nič nepokazím, ak prezradím, že z Pezinka to bude divadlo iNpulse a skupina WET FLOOR EXPERIENCE. Kompletný program včas nájdete na internete a prinesie ho aj augustové číslo Pezinčana.
 
Zhovárala sa M.Čárska
 

Ohodnoťte článok: