Pálenie jánskych ohňov opäť úspešné

Júl 2012 / Prečítané 1082 krát
Na lúke okolo vatry bolo živo – o zábavu pre deti bolo postarané. FOTO P.Koči   Malokarpatské múzeum v Pezinku tento rok už tretíkrát pripravilo podujatie Pálenie jánskych ohňov. Na lúke pri OR HaZZ sme v sobotu 23. júna spoločne s Dobrovoľným hasičským zborom a Malokarpatskou knižnicou v Pezinku pripravili priestor lúky na pálenie vatry, súťaže, tance a hry. Po privítaní hostí riaditeľom múzea Martinom Hrubalom zapálil primátor mesta Oliver Solga vatru, ktorej udržiavanie a bezpečnosť zabezpečovali dobrovoľní hasiči. Kultúrny program podujatia tvorila Ľudová hudba Matúša Kyseľa, ohňová show Festum Aeternum a Gajdošské komando. Nakoľko v magickú noc sa podľa povestí otvára zem, aby ponúkla svoje poklady, deti i dospelí mohli hľadať ukrytý poklad. Program sa skončil o 24. hod. uhasením vatry.
   Sme radi, že na toto podujatie nadviazali aj ďalšie mestá a obce malokarpatského regiónu a podporujú tak novodobú tradíciu pálenia jánskych ohňov.
   Touto cestou by sme radi poďakovali subjektom, ktoré spolupracovali na organizácií podujatia – Bratislavskému samosprávnemu kraju, Mestu Pezinok, Okresnému riaditeľstvu HaZZ v Pezinku, OZ Dobrovoľnému hasičskému zboru Pezinok, Malokarpatskej knižnici v Pezinku, Obchodnej akadémií Pezinok, OZ Museum Vinorum, mediálnym partnerom – Pezinskému kultúrnemu centru, TV Pezinok, portálu festivaly.sk a časopisu YUDINY – Informácie. Vďaka tiež patrí Lesom Slovenskej republiky, vinárstvu Vinkor, firme Not korp, Marius Pedersen a Iri agroforest.

Mgr. Miroslava Kišoňová, Malokarpatské múzeum
 

Ohodnoťte článok: