Mladí basketbalisti majstrami Bratislavského kraja

Jún 2012 / Prečítané 2308 krát

   Basketbalový klub Pezinok  (BKP) za podpory vedenia ZŠ Kupeckého a mesta Pezinok zorganizoval dňa 22. 5. 2012 Majstrovstvá Bratislavského kraja v basketbale základných škôl. Podujatie ďalej podporili OZ Pezinok Basket Fans a Krajský školský úrad v Bratislave. Základná škola Kupeckého Pezinok postúpila do krajského kola víťazstvom v oblastnom kole. Majstrovstiev sa ďalej zúčastnili: ZŠ J. Dérera Malacky, Gymnázium Antona Bernoláka Senec a ZŠ M. Hodžu Bratislava.
Turnaj sa hral systémom, kde každé družstvo odohralo zápas s každým. Basketbalisti Základnej školy Kupeckého počas turnaja neprehrali ani jeden zápas a stali sa tak jeho víťazmi. Druhé miesto obsadilo Gymnázium Antona Bernoláka Senec. Na mieste treťom skončila ZŠ J. Dérera Malacky a štvrté miesto obsadili hráči ZŠ M. Hodžu Bratislava. Basketbalisti Pezinka sa na turnaji predstavili pod vedením trénerov Mgr. Vladimíra Kuznecova, Mgr. Petra Gyepesa a Mgr. Andreja Tichého, ktorí majú na úspechu mladých Pezinčanov nezanedbateľný podiel.
Najlepšiu päticu hráčov turnaja tvorili: Dávid Šefčík (ZŠ Kupeckého Pezinok), Frederik Fargaš (ZŠ Kupeckého Pezinok), Lukáš Bolek (ZŠ Kupeckého Pezinok), Viktor Ibara (Gymnázium Antona Bernoláka Senec) a Samuel Hanák (Gymnázium Antona Bernoláka Senec). Za najlepšieho strelca turnaja bol vyhlásený Viktor Ibara zo seneckého gymnázia a cenu za najlepšieho obrancu si prevzal Boris Leško (ZŠ Kupeckého Pezinok). Ceny prišli hráčom odovzdať viceprimátori Pezinka Ján Čech a Miloš Andel a poslanci MsZ Adam Solga a Gabriel Guštafík. )
Aj týmto víťazstvom tímu ZŠ Kupeckého na krajských majstrovstvách chlapci potvrdili, že basketbal stále patrí k úspešným športom v Pezinku.

 

 

Vladimír Kuznecov


Ohodnoťte článok: