Pestrý máj v ZUŠ E. Eugena Suchoňa

Jún 2012 / Prečítané 1713 krát

   Základná umelecká škola Eugena Suchoňa v Pezinku má za sebou rušné jarné obdobie. Na prelome mesiacov apríl a máj priniesli dôvod na radosť malí huslisti z triedy PaedDr. Ľubomíry Záhradníkovej, ktorí reprezentovali školu na celoslovenskej interpretačnej súťaži ZUŠ s názvom „Schneiderova Trnava“. Adelka Čermáková získala v 1. kategórii bronzové pásmo. Jerguš Čermák a Ema Lásková sa umiestnili v 2. kategórii v striebornom pásme. Svojimi diplomami tak prispeli do bohatej zbierky úspechov, ktoré majú huslisti ZUŠ E. Suchoňa na svojom konte.
4. mája sa v spoločenskej sále Domu kultúry predstavili verejnosti žiaci ZUŠ na Koncerte populárnej hudby. Výkony takmer na profesionálnej úrovni tu podali napríklad klavirista Ján Ďuris, flautové trio Petra Noskovičová, Ivana Hacajová, Lucia Radová, a speváčka Lea Valachová. Počas koncertu vystúpil aj Komorný orchester školy pod vedením Maroša Mráza. Hosťami programu boli žiaci zo ZUŠ J. Kowalského z Bratislavy.
Májové podujatia pezinskej ZUŠ E. Suchoňa pokračovali 23. mája besiedkou v malej sále Domu kultúry. Program si tento krát pripravili žiaci literárno-dramatického odboru, ktorí pracujú pod vedením pani učiteľky Simony Nitrayovej. Prezentovali tu dramatizácie rozprávok M. Ďuríčkovej, B. Nemcovej a R. Dahla.
V piatok 25. mája prišiel na rad koncert absolventov sedemročného a dvanásťročného štúdia.  
Medzi tohtoročnými absolventmi vystúpila huslistka Magdaléna Ďurisová, ktorá niekoľkokrát úspešne reprezentovala školu na celoslovenských súťažiach. Zaujalo tiež vystúpenie klaviristu Matúša Matiašovského, ktorý bude od septembra študentom organovej hry na Konzervatóriu v Bratislave. Zážitkom pre publikum bola aj Dvořákova sonatína v interpretácii talentovaného huslistu Samuela Lacka. Spestrením programu bolo aj vystúpenie absolventa tanečného odboru Lukáša Gažu. Na absolventskom koncerte spoluúčinkoval detský folklórny súbor ZUŠ „ Sekvoja “ a Ľudová hudba Maroša Mráza. Súčasťou koncertu bola aj tento rok tradičná výstava prác absolventov výtvarného odboru, ktorí pracujú pod vedením Mgr. art Danice Tykovej a Mgr. art Júlie Piačkovej.

 

Mgr. Zuzana Andelová

 


Ohodnoťte článok: