Piaty ročník podujatia Blues na Mlyne nesklamal

Jún 2012 / Prečítané 962 krát

   Slnečné počasie a tropická letná horúčava sprevádzali tohtoročný už piaty ročník podujatia Blues na mlyne. Uskutočnilo sa v sobotu 16. júna už tradične v Schaubmarovom mlyne v Pezinku. Stráviť príjemný večer plný bluesových melódií sa tu rozhodli desiatky návštevníkov. Organizáciu festivalu mal aj tento rok vo svojich rukách hudobník, držiteľ ocenenia Bluesman roka 2011 Milan Konfráter. Pre všetkých milovníkov bol pripravený lákavý hudobný program s medzinárodnou účasťou. Počas sobotňajšieho večera sa na pódiu vystriedalo sedem bluesových zoskupení: Tóno Hornák and Social Blues Club, Staré Tiene, Ján Litecký – Šveda, Milan Konfráter Blues Band, Julian Socha, The Breakers a napokon Rolling Stones 50. Anniversary Band.
Bluesový kolotoč roztočila trnavská kapela Tóno Hornák and Social Blues Club. Táto formácia je známa archaickými bluesovými skladbami. Jej členom je aj najstarší aktívne hrajúci kontrabasista, ktorý sa však tohtoročného festivalu Blues na mlyne nemohol zúčastniť. Hudobnú poctu skupine The Shadows zložila svojimi skladbami kapela Staré Tiene. Na každom správnom bluesovom festivale určite nesmie chýbať legenda a priekopník tohto hudobného žánru na Slovensku a prezident Slovenskej Bluesovej Spoločnosti Ján Litecký – Šveda. So svojou skupinou „ Víťazný traktor “ taktiež prispel v sobotu večer k dobrej nálade, ktorá vládla na nádvorí Schaubmarovho mlyna. V podaní kapely Milan Konfráter Blues Band si mohli prítomní vypočuť kvalitné blues domácich hudobníkov. Zahraničným hosťom festivalu bol už po tretíkrát gitarista Julian Socha z Veľkej Británie. Hudobník okrem samotnej hry predstavil aj svoj nový, v poradí už tretí album, ktorý má názov „ Who is the man “ a vznikol na Slovensku. Návrat legendy slovenského bigbeatu známej najmä zo 60-tych rokov, kapely The Breakers, na hudobnú scénu umožnil aby taktiež vystúpila na pezinskom bluesovom festivale. Záver podujatia Blues na Mlyne 2012 patril voľnému zoskupeniu hudobníkov s názvom „Rolling Stones 50. Anniversary Band“, ktoré tak symbolicky oslávilo okrúhle narodeniny známej skupiny Rolling Stones. Tá bola pre mnohých súčasných hudobníkov a bluesmanov niekdajším vzorom a inšpiráciou.
Okrem hudobných lahôdok pre uši mali návštevníci piateho ročníka festivalu Blues na mlyne k dispozícii aj občerstvenie.
Na svoje si prišli aj deti, pre ktoré bol pripravený výtvarný ateliér. Ako uviedol usporiadateľ, pri organizácii tohto obľúbeného bluesového festivalu v Pezinku kladie dôraz najmä na vytvorenie príjemnej, pohodovej atmosféry, aby prilákala nie len starších, ale aj mladších návštevníkov a taktiež rodiny s deťmi. Možno preto povedať, že Blues na mlyne 2012 svoje poslanie splnil do bodky a mnohí sa už teraz tešia na jeho ďalší ročník.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: