Odchyt psov

Jún 2012 / Prečítané 1925 krát

   Mestská polícia Pezinok informuje obyvateľov Mesta Pezinok, že dňom 1. júla 2012 začala opäť realizovať odchyt túlavých a zabehnutých psov. S odchytením psa súvisí jeho následné umiestnenie do karanténnej stanice, nachádzajúcej sa na ulici Fajgalská cesta (Dubový vŕšok) v Pezinku. Pre majiteľa – držiteľa psa vzniká povinnosť uhradiť náklady vzniknuté v súvislosti s odchytom a starostlivosťou o psa.
Na základe skutočných kalkulácií nákladov vzniknutých v súvislosti s odchytom a starostlivosťou o odchyteného psa stanovilo Mesto Pezinok ceny za jednotlivé služby cenovým výmerom č.1/2012 nasledovne:

1. Odchyt psa s použitím narkotizačnej látky: 20 €
2. Odchyt psa bez použitia narkotizačnej látky: 10 €
3. Starostlivosť o psa na 1 deň: 7 €
4. Veterinárne náklady: 19 € príp. viac, podľa hmotnosti psa

Veterinárne náklady zahŕňajú: Kontrola zdravotného stavu 5 €, vakcinácia proti besnote s vystavením očkovacieho preukazu 9 €, jednorázové odblšenie 5 €, odčervenie podľa hmotnosti zvieraťa (10 kg=1,30 €) suma podľa hmotnosti psa.

5. Čipovanie mikročipom + zápis do centrálnej evidencie (veterinárny lekár): 15 €

Úhrada je splatná ihneď pri vydaní psa majiteľovi do pokladne Mestskej polície. Od tohto poplatku v zmysle položiek 1 až 3 vyššie uvedeného cenového výmeru je oslobodený len ten, kto si vezme odchyteného psa do adoptívnej starostlivosti.

 

Miroslav Černák, koordinátor odchytovej a karanténnej stanice

 


Ohodnoťte článok: