Úspešné mladé gymnastické talenty

Máj 2012 / Prečítané 1573 krát
   Gymnastika a naša škola, to sú dva nerozlučne späté pojmy. Športová gymnastika je všestranný súbor telesných cvičení, je plná rôznych pohybových prvkov, tanca i skákania. Práve toto všetko baví naše malé žiačky, ktorých talent každoročne objavuje dlhoročná trénerka Mgr. Irena Hlinkovičová v spolupráci s PaedDr. Miroslavou Petrakovičovou. Zodpovedné vedenie tréningov, chcenie žiačok a ich pevná vôľa sú devízami k dosiahnutiu opakovaných vynikajúcich výsledkov.
   Nebolo tomu inak ani 15. mája, kedy naše malé gymnastky získali na majstrovstvách SR striebornú medailu. Dali sme slovo človeku najpovolanejšiemu - trénerke I. Hlinkovičovej:
„Dievčatá - Petra Polkorábová, Alexandra Senková, Klára Margitánová, Pavlína Pilková, Dominika Dulajová a veľká posila Tereza Sluková už ako prváčky postúpili na majstrovstvá SR v gymnastickom štvorboji a tento rok získali ako družstvo striebornú medailu, Terka ako jednotlivkyňa 2. miesto a Petra 3. miesto. Sú to ambiciózne, ctižiadostivé, zodpovedné a talentované žiačky. Práca s nimi mi prináša radosť, úspechy a presvedčenie, že talentom sa oplatí venovať. Ďakujem i rodičom dievčat za výbornú spoluprácu a veľkorysú pomoc“.
Žiačkam blahoželáme a ich trénerkám patrí veľké ĎAKUJEME, lebo snaha objavovať talent a následne s ním tvrdo pracovať si zaslúži úctu a obdiv.
 
(sm)

Ohodnoťte článok: