Dve víťazstvá v Maďarsku

Máj 2012 / Prečítané 1183 krát
      V dňoch 14. - 15. apríla sa konalo 3. a 4. kolo Slovenskej ligy a Slovenského rebríčka jednotlivcov v orientačnom behu. Predsedníctvo Slovenského zväzu orientačných športov rozhodlo, že uvedené bodované preteky sa budú konať v rámci maďarských pretekov Postás Kupa v lesoch neďaleko obce Pilisszentkereszt. Do celkového hodnotenia sa započítaval súčet časov dosiahnutý v oboch pretekových dňoch.
   V náročných kopcovitých terénoch so skalnatým podkladom sa z pretekárov Klubu orientačného behu Sokol Pezinok najviac darilo Michalovi Tomašovičovi, ktorý v kategórii M21C zvíťazil s päťminútovým náskokom pred druhým pretekárom. Prvé miesto získala aj Zora Vachová v kategórii W21C s náskokom takmer sedem minút. Na stupeň víťazov sa postavila aj Iveta Majtánová, ktorá v kategórii W50 získala striebornú priečku. Táto stálica pezinského orientačného neba síce zvíťazila v prvých pretekoch s náskokom viac ako dve a pol minúty, avšak chyba na trati druhého súťažného dňa ju pripravila o celkové prvenstvo. Na prvú pretekárku v konečnom hodnotení mala stratu 41 sekúnd. Z ďalších výborných výsledkov treba spomenúť ešte výkon Barbary Pijákovej, ktorá v elitnej kategórii W19E obsadila piate miesto.

Majstrovstvá Slovenska v Hrčave

   Nemenej pekné výsledky dosiahli pezinskí orientační bežci na medzinárodných majstrovstvách Slovenska na stredných tratiach, ktoré sa uskutočnili 5. mája v českej Hrčave. Zlatú medailu si vybojoval Jozef Fedor v kategórii M 55. Iveta Majtánová v kat. W 45 a Jaroslav Piják v kat. M 45 získali bronzové madaily ( všetci traja z KOB Sokol Pezinok). V nemajstrovských kategóriách uspeli: 1. miesto – Medard Féder st. kat. K3, Filip Dubovský kat. M 10, Andrej Dubovský kat. M 14 (všetci AŠK Pezinok), 2. miesto – Medard Féder ml. (AŠK Pezinok), 3. miesto – Terézia Kopčíková (Sokol Pezinok). (J.Piják, V. Vachová)
 
Najúspešnejší pezinskí pretekári na pretekoch v Maďarsku: zľava – Z.Vachová, M. Tomašovič, I. Majtánová.

Ohodnoťte článok: