Hasiči pripravili bohatý program osláv sv. Floriána

Máj 2012 / Prečítané 912 krát
   Tradičné oslavy sv. Floriána, patróna hasičov, sa konali v nedeľu 6. mája. Zraz účastníkov bol na hasičskej stanici. Odtiaľ v sprievode s technikou prešli na Radničné námestie. Predtým mali dve zastávky - pri starej hasičskej zbrojnici na Mladoboleslavskej ulici a pred Kláštorným kostolom, kde položili vence pri sochách sv. Floriána.
   Ďalší program za účasti stoviek divákov prebiehal na Radničnom námestí. Najskôr sa účastníkom prihovorili riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičskeho a záchranného zboru v Pezinku plk. Ing. Emil Moťovský, primátor Pezinka Mgr. Oliver Solga a riaditeľ Krajské
ho riaditeľstva HaZZ v Bratislave pplk. Ing. Pavol Mikulášek.
   Po úvodnom vystúpení hudobnej skupiny Funny Fellows (bratislavskí hudobníci pod vedením Romana Federa účinkovali počas celého programu)
a modranských mažoretiek Laskonky začali ukážky z činnosti hasičov, zdravotníkov a polície. Najskôr záchranári (súčinnosť hasičov, zdravotnej služby a polície) predviedli zásah pri dopravnej nehode. Mestskí policajti predviedli ukážku pri zadržaní páchateľa.
   Dobrovoľní hasiči prispeli do programu s ukážkou požiarneho útoku, s ktorým sa prezentujú na hasičských súťažiach. S veľkým Otvárací ceremoniál na Radničnom námestí.záujmom a ocenením odvahy sa stretla ukážka profesionálnych hasičov, ktorí predviedli záchranu osôb z budov so skokom do plachty. Najmä deti zaujala ukážka práce policajtov so psami a koňmi. Nechýbala ukážka hasenia požiaru historickou i modernou hasičskou technikou. Nakoniec hasiči predviedli penový útok.
Organizátori osláv zabezpečili aj zaujímavý sprievodný program. Deti sa mohli spúšťať na lanovke, ktorá slúži na evakuáciu osôb. Mohli si pozrieť hasičskú techniku, ukážky práce zdravotníkov a tiež polície v oblasti prevencie.
 
(mo)Sprievod mestom
Funny Fellows


 


Ukážka vyprošťovania pri havárii

Ohodnoťte článok: