Termín odbornej degustácie vín pre Národný salón vín sa blíži

Máj 2012 / Prečítané 1180 krát
Uloženie vybraných vín v Národnom salóne vín v pezinskom zámku.   Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku pripravuje Národný salón vín Slovenskej republiky 2012. V termíne 25. - 26. júna 2012 sa uskutoční v pezinskom hoteli Vinársky dom odborná degustácia súťažných vín, ktoré sa uchádzajú o zaradenie do stovky najkvalitnejších slovenských vín.

Uloženie vybraných vín v Národnom salóne vín v pezinskom zámku.

   Vína, ktoré sú zaradené do Národného salónu vín musia spĺňať náročné kritériá kvality a musia uspieť na niektorej nominačnej výstave alebo získať titul víťaz kategórie. Pre tento ročník boli tieto nominačné výstavy:
   AGROVÍNO Nitra, VÍNNE TRHY Pezinok, VITIS AUREA Modra, MUVINA Prešov, Víno show Bojnice, Obecná výstava vín Budmerice, Výstava vín Limbach, Dni vína Nemčiňany, Výstava vín Svätý Jur, Vinfest Vinica, Oblastná výstava Zeleneč, Výstava vín Viničné, Biel Vinalia, Výstava vín Šenkvice, Tokaj, Vienále Topoľčianky, Víno Hlohovec a Medzinárodný festival frankovky modrej a ružových vín.
   Podmienkou pre zaradenie vybratého vína do Salónu je, aby výrobca mal k dispozícii 500 litrov prihláseného vína. Za každú vzorku prihlásenú do súťaže prihlasovateľ zaplatí 35 eur + DPH za vzorku. Slávnostné otvorenie 7. ročníka Salónu vín v pezinskom Zámku bude 4. septembra 2012 .
 
(mo)

Ohodnoťte článok: