Príďte na pálenie jánskych ohňov

Máj 2012 / Prečítané 1812 krát
   Malokarpatské múzeum v Pezinku tento rok opäť pripravuje akciu Pálenie jánskych ohňov. Už po tretíkrát sa stretneme na lúke pri Hasičskej stanici (Rozálka) a to 23. júna od 19.00 do 24.00 hod. Kultúrny program bude tvoriť ľudová hudba, ohňová show v podaní Festum Aeternum a Gajdošské komando. Múzeum opäť pripravuje hry a súťaže pre deti a dospelých. Dobrovoľný hasičský zbor Pezinok pripraví vatru, ktorú už tradične zapáli primátor mesta, ktoré participuje na podujatí. Cieľom podujatia je oživenie tradície pálenia ohňov pri príležitosti sviatku Jána, ktoré boli v tradičnej kultúre oslavou letného slnovratu a v kresťanskej kultúre spomienkou na svätca Jána Krstiteľa. Večer sa ponesie v znamení mágie a plodnosti.
   Organizátori pripravujú aj súťaž o najzaujímavejšiu fotografiu z podujatia, ktorá bude prebiehať od 24. júna do 30. júla. Spomedzi všetkých súťažiacich budú vybratí traja víťazi, ktorí dostanú hodnotné ceny. Fotografie je potrebné zaslať na adresu palenieohnov@gmail.com .
   Na organizovaní podujatia sa podieľajú aj ďalšie inštitúcie v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja a ďalšie organizácie.
 
Mgr. Miroslava Kišoňová

Ohodnoťte článok: