Opäť výborná sezóna pezinských volejbalistiek

Marec 2012 / Prečítané 912 krát
   Pezinské volejbalistky v tomto ročníku opäť vyhrali základnú časť extraligy. Pred začiatkom súťaže, keď klub nečakane opustili tri opory - Bognárová, Hnátová a Kručovská, o takomto niečom nikto ani nesníval. Prišli síce nové posily - Skálová, Sivičeková a Halmová, ale budúcnosť dotiaľ úspešného tímu bola dosť zahmlená. Dievčatá pod vedením trénera Ladislava Popeláša absolvovali pred súťažou kvalitnú prípravu a tá onedlho priniesla svoje ovocie. Od tretieho kola sa volejbalistky VISTA real dostali na víťaznú vlnu a tá ich niesla obdivuhodných sedemnásť kôl!
   Zo základnej časti do štvrťfinále postúpili z prvej pozície. Ich súperkami boli vysokoškoláčky UKF Nitra, s ktorými v základnej časti štyrikrát vyhrali. V prvom štvrťfinálovom dueli v preplnenej pezinskej hale potešili víťazstvom 3:0. Úlohu favorita museli potvrdiť v odvetnom stretnutí v Nitre. Zápas bol veľmi dramatický, ale naše hráčky ho dotiahli do víťazného konca (3:2). Znamenalo to postup do semifinále. Tu už hrajú aj dva bratislavské tímy – Doprastav a Slávia EU, ktoré základnú časť nehrali z toho dôvodu, že účinkujú v stredoeurópskej lige.
   Našimi semifinálovými súperkami sa stali Slávistky, ktoré v minulom roku extraligu vyhrali. Prvý zápas sa hral v Bratislave. Hoci náš tím s ťažkým súperom prehral 3:0, nepredal svoju kožu lacno. Dramatickejší bol o tri dni zápas v Pezinku. Skončil 3:1 v prospech majstrovského mužstva, keď Pezinčanky vyhrali jeden set. Tretí semifinálový zápas sa hral v Bratislave po našej uzávierke 28.3.
   K účinkovaniu volejbalistiek VISTA real Pezinok v extralige sa vrátime v budúcom čísle.
 
(mo)

Ohodnoťte článok: