Navštívte amatérsky filmový festival 14. apríla v Dome kultúry

Marec 2012 / Prečítané 962 krát
   Pezinský amatérsky filmový festival (PAFF) – to je 6-hodinový maratón amatérskeho a študentského filmu. Už po ôsmykrát v Pezinku. Návštevníkom ponúka filmy s prímesou humoru, nadsádzky, komédie, akcie. Podujatie sa bude konať v sobotu 14. apríla od 15.30 do 21.30 hod. v Malej sále Domu kultúry v Pezinku.
   Úvod bude patriť RePAFFu, kde zverejníme najlepšie filmy minulého ročníka a predstavíme amatérsku tvorbu českých a slovenských tvorcov. Taktiež si budete môcť pozrieť nové filmy pezinských filmových nadšencov. Podaktorí prídu svoje filmy aj odprezentovať. Ku koncu premietneme sériu najlepších filmov z festivalu Azyl. Po týchto filmoch pripravujeme diskusiu s Marošom Hečkom o krátkometrážnom filme. Na konci premietania sa hlasuje o divácky najúspešnejší film festivalu. Sprievodným podujatím festivalu bude výstavka amatérskych fotografov vo vestibule pred premietacou sálou.
   PAFF v roku 2003 naštartovali amatérski filmoví nadšenci z pezinskej filmovej skupiny Tichý dom. Po nich organizátorský štafetový kolík prevzali ľudia nemenej zažratí do amatérskeho filmu z OZ Kinečko a OZ P.D.F. V tejto zostave organizujú „ pafko “ aj tento rok. Idea bola od začiatku jasná – spraviť malý festival amatérskych filmov, ktoré sa nedajú len tak hocikde vidieť.
Filmy sa vyberajú ozaj kvalitné a divácky zaujímavé. Nudné experimentálne filmy bez pointy na festivale neuvidíte. Filmy, ktoré budeme premietať, nájdete na stránke www.paff.pklife.sk. Vstupné je dobrovoľné.
 
Martin Boriš