Opäť prinesú plnú náruč dobrej nálady

Marec 2012 / Prečítané 1526 krát
   Po letných divadelných prázdninách začali nacvičovať novú spevohru a pri Občianskom združení Radosť vznikol tiež spevácky súbor Pesničkári pezinskí.
   V tomto jarnom období majú speváci vytvorený už svoj repertoár a pripravujú sa na vystúpenia či súťaže. Finišuje už aj nácvik spevohry, robia sa posledné úpravy, pretože čas premiéry sa nezadržateľne blíži.
   Divadlo Radosť pri výbere novej hry aj tentoraz načrelo do histórie – stvárňuje zvyky pri páračkách v Pezinku a okolí. Už pri prvých slovách spevohry je vidieť nárast hereckého potenciálu za päť rokov existencie. Ako to vidí režisér, Dr. Kamil Baxa?
   „Mňa to osobne veľmi teší. Skutočne sa za tie roky vypracovali predovšetkým ženy. K Anke Šavarovej sa pridali Anka Hološková, Ing. Eva Frťalová a ďalšie. Verte, je za tým veľa úsilia. V našom veku skúšať 4 – 5 hodín denne len s niekoľkominútovou prestávkou, je obrovská psychická záťaž. Obdivujem ich, ale ako sa vraví: „ Čo ťa nezabije, to ťa posilní“. Viaceré začínajúce herečky stratili trému a vypracovali sa k skvelým výkonom, napr. Hilda Strapáková, Vierka Komendová, Šárka Lefnerová, ale samozrejme ani muži, ako Eman Penák, Ing. Miroslav Kosa, Ing. Slávo Frťala ani trošku nezaostávajú za hereckými výkonmi žien.
   Pozreli sme si skúšku a skutočne nás amatérske herečky a herci nadchli. Ženy párajú, chlapi „moržujú“ kukuricu a nešetria veselým slovom a peknými pesničkami. Dokonca seniori nacvičujú aj tančeky.
   „Prax ukazuje, že rozhodnutie vytvoriť pri našom združení aj spevácky súbor Pesničkári pezinskí, bolo správne. Prišli noví členovia, ktorí sú posilou a speváci, ktorí majú radi spev sa môžu vyspievať do sýtosti. Divadlo je kolektívna vec, režisér zapojil do tvorby aj ďalších členov súboru - nácvikom piesní poveril Anku Hološkovú a Jána Lunáka, Eva Frťalová sa stará o choreografiu, pri tancoch jej pomáhal MUDr. Martin Ištók. Obaja sú bývalí tanečníci z bratislavských vysokoškolských súborov Gymnik a Ekonóm. Zapájajú sa všetci a myslím si, že to robia veľmi dobre,“ povedala nám šéfka Občianskeho združenia Radosť Mgr. Mária Miškeríková, ktorá aj v tomto predstavení hrá i spieva.
   Pozývame vás na premiéru novej spevohry, ktorá sa uskutoční v piatok 13. apríla v malej sále pezinského Domu kultúry. Príďte sa potešiť, prežiť príjemné chvíle, pezinskí seniorski ochotníci vám prinesú aj tentoraz plnú náruč dobrej nálady. A keď sa vám to bude páčiť, silno im zatlieskajte. Za svoju snahu a dlhé hodiny nácvikov si to ozaj zaslúžia.
 
(my), FOTO (mo)
 

Ohodnoťte článok: