Veľkú cenu Pezinka striedajú Otvorené majstrovstvá okresu

Marec 2012 / Prečítané 1530 krát
   Mariášový klub Pezinok (MKP) usporiadal 18. februára v Dome kultúry 1. ročník Veľkej ceny Pezinka vo volenom mariáši. Turnaj bol zaradený do seriálu slovenskej extraligy a zúčastnilo sa ho 339 účastníkov.
   Výsledky turnaja boli pre náš klub uspokojivé. Ferdinand Janík bojoval o víťazstvo do posledných chvíľ a len slabšia karta vo finálovom kole mu zabránila dosiahnuť výraznejší úspech. No konečné piate miesto je tiež veľmi pekný výsledok. V súťaži družstiev za domáci klub bodovali ešte Dušan Medzihradský (29. miesto), Vladimír Krchnák (42.), Ján Gálik (52.), Anton Jurkovič (62.) a Miroslav Jurka (64.). Družstvo v Pezinku obsadilo 4. miesto a celkovo figuruje na 11. priečke.
   Pre povinnosti klubu v slovenskej extralige sa posunul termín tradičného jarného mariášového turnaja Otvorené majstrovstvá okresu Pezinok. Tento rok sa uskutoční v sobotu 28. apríla v Spoločenskej sále pezinského Domu kultúry. Zápis do turnaja je od 8.00 do 9.15 hod. priamo na mieste, účastníkov čaká bohaté občerstvenie.
   Vlani nás bolo 213 a tento rok by podobný počet znamenal, že spolu s extraligovou účasťou 339 hráčov sa Pezinok stáva „hlavným mestom“ mariášu na Slovensku.
 
Ing. Michal Pitoňák